NBA: Tylko Boston Celtics wygrali u siebie

Boston Celtics jako jedyni we wtorkowej serii spotkań ligi koszykarzy NBA zdołali pokonać rywali przed własną publicznością. "Celtowie" zwyciężyli Memphis Grizzlies i zajmują w Konferencji Wschodniej trzecią lokatę, za Cleveland Cavaliers i Toronto Raptors.

Gospodarze zanotowali szóstą wygraną w siedmiu spotkaniach. Rywali pokonali po raz drugi w ostatnich ośmiu dniach. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Avery Bradley i Isaiah Thomas. Pierwszy rzucił 23 punkty i miał siedem zbiórek, natomiast dorobek drugiego to 21 pkt i siedem asyst. 19 punktów w czasie prawie 19 minut zaliczył Gerald Green.

Wśród pokonanych wyróżnił się Marc Gasol. Zdobył 26 punktów, w tym 16 w pierwszej kwarcie, a do double-double zabrakło mu jednej asysty.

20. w sezonie sukces odniósł zespół Oklahoma City Thunder. We wtorek pokonał w Miami tamtejszych Heat 106:94. Zawodnikiem numer jeden konfrontacji na Florydzie był rozgrywający gości Russell Westbrook, który zaliczył 52. triple-double w karierze i piętnasty w sezonie. Zdobył 29 pkt, miał 17 zbiórek i 11 asyst. Koszykarze z Oklahomy legitymują się bilansem 20-12, a ich rywale 10-22.

Nie mają ostatnio szczęścia w konfrontacji z Houston Rockets zawodnicy Dallas Mavericks. W derbach Teksasu przegrali z nimi po raz czwarty z rzędu, tym razem 107:123. Po wtorkowym meczu Mavs spadli z bilansem 9-23 na ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej. Najlepszym graczem meczu był gwiazdor Rockets, James Harden - 34 pkt.

Serię trzech porażek przełamali Utah Jazz, którzy w Los Angeles pokonali miejscowych Lakers 102:100. To już trzecia wygrana "Jazzmanów" w sezonie z "Jeziorowcami". Zawodnikiem numer 1 wśród gości był Gordon Hayward - 31 punktów i dziewięć zbiórek.