Zawrotna, 70-sekundowa wymiana w lidze włoskiej (WIDEO)

W drugi dzień Świąt doszło do meczu na dnie tabeli żeńskiej Serie A w siatkówce pomiędzy Saugella Team Monza a Club Italia. Pomimo nie najwyższego poziomu, w jednej z akcji panie pokazały jednak, że... potrafią i przez 70 sekund wymieniały ciosy na parkiecie w Monzy.

Przez większość akcji dużo bliżej zdobycia punktu na 25:24 w drugim secie były zawodniczki Club Italia, ale za każdym razem gospodynie jakimś cudem wychodziły z opresji dzięki fantastycznym obronom. W ostatniej fazie trwającej 70 sekund wymiany udało im się natomiast przejść do kontrataku i zakończyć wszystko po własnej myśli. Po chwili Monza zapisała na swoim koncie drugiego seta.

W całym meczu gospodynie wygrały 3:1 i opuściły ostatnie miejsce w tabeli, które zajmowały ex eaquo z poniedziałkowymi rywalkami i awansowały na 10. lokatę.