Zawody eliminacyjne, które odbędą się już 9 stycznia, to ostatni etap przed głównym turniejem spod szyldu DreamHack Masters. W etapie tym zobaczymy biało-czerwonych strzelców ze Sferis PRIDE, którzy dzielnie walczyli w otwartych rozgrywkach o slota do następnej fazy. Od wyjazdu do Las Vegas dzielą ich jeszcze dwa wygrane mecze. W pierwszym z nich zmierzą się z ekipą zaproszoną przez organizatorów.


A grono ośmiu formacji cieszących się specjalną inwitacją robi wrażenie. Mowa przecież o ścisłej czołówce światowej sceny: mousesports, G2 Esports, fnatic, FaZe Clan, Gambit Gaming, FlipSid3 Tactic, Heroic oraz GODSENT. Polacy podejmą tych ostatnich i trzeba przyznać, że czeka ich naprawdę trudne zadanie.


Wszystkie pojedynki kwalifikacyjne rozegrane zostaną w drabince pojedynczej eliminacji, w systemie BO3. Do światowej stolicy hazardu polecą cztery najlepsze sekcje z poniższego zestawienia. A w Las Vegas będą już na nich czekać najlepsi z najlepszych: Virtus.pro, SK Gaming, Natus Vincere, Cloud9, Astralis, Ninjas in Pyjamas, ex-Team Dignitas, OpTic Gaming oraz TyLoo. Stawką zmagań w USA będą nagrody z puli o łącznej wartości $450,000. Walka o niemal pół miliona dolarów na dobre rozpocznie się 15 lutego.


Pierwsze mecze ostatniego etapu kwalifikacji do DreamHack Masters Las Vegas 2017:


FaZe Clan vs. EPG
FlipSid3 Tactic vs. Heroic
Gambit Gaming vs. Norse
Sferis PRIDE vs. GODSENT
mousesports vs. hmm
HellRaisers vs. Tricked eSports
Fnatic vs. Rogue
DarkPassage vs. G2 Esports