NCAA: 19 punktów Karnowskiego, Gonzaga Bulldogs nadal niepokonana

Zespół Gonzaga Bulldogs, którego koszykarzem jest Przemysław Karnowski, pozostaje niepokonany w lidze NCAA. Sobotnie zwycięstwo z Pacific Tigers 81:61 było 14. w tym sezonie akademickich rozgrywek. Polak zdobył 19 punktów, miał pięć zbiórek i siedem asyst.

Środkowy z Torunia był najlepszym strzelcem zespołu. Wyszedł w pierwszej piątce i grał 32 minuty. Trafił osiem z 10 rzutów za dwa punkty i trzy z czterech wolnych, odnotował cztery zbiórki w obronie i jedną w ataku. Podwajany przez rywali w ataku, umiejętnie odgrywał piłki partnerom, którzy zdobywali punkty. W sobotę uzbierał w ten sposób siedem asyst, co jest jego rekordem sezonu. Miał także przechwyt i stratę.

"Od kiedy gram w NCAA było może cztery, pięć zespołów, które mnie nie podwajały, więc przywykłem do takich sytuacji na boisku. Cieszę się, że mogłem podawać piłkę kolegom na wolnych pozycjach, a ci mogli zdobywać punkty rzutami z dystansu bądź ścięciami pod kosz" - skomentował Karnowski, który więcej punktów w tym sezonie (22) uzyskał tylko w spotkaniu z Bryant (109:70).

Po pierwszej połowie Bulldogs prowadzili 34:29, w drugiej powiększyli różnicę do 20 pkt.

Od początku sezonu ekipa Gonzagi wygrała 14 kolejnych spotkań. To jej najlepszy start w rozgrywkach w historii. Ekipa trenera Marka Fewa jest klasyfikowana na siódmym miejscu w całej lidze. Eksperci przewidują, że w kolejnym notowaniu znajdzie się w czołowej piątce.

Karnowski wrócił w tym sezonie do rywalizacji o punkty po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa i skomplikowanej operacji, którą przeszedł w USA dokładnie przed rokiem, w sylwestrową noc. W myśl przepisów reprezentant Polski może powtarzać sezon w lidze NCAA na zasadzie tzw. medical redshirt. Dotyczy to zawodników, którzy doznali kontuzji wykluczającej z gry przed rozegraniem przez zespół połowy spotkań sezonu regularnego.