Puchar Króla: Atletico pewnie pokonało Las Palmas. Niesamowita pogoń i remis Deportivo

Atletico Madryt pewnie pokonało w 1/8 finału Pucharu Króla Las Palmas. Podopieczni Diego Simeone wygrali 2:0. W kolejnym pojedynku między Deportivo La Coruna, a Deportivo Alaves mieliśmy remis, choć ci drudzy prowadzili już 2:0! Poza kadrą meczową znalazł się Przemysław Tytoń.

Atletico nie oszczędzało się w meczu pucharowym. Simeone postanowił posłać od pierwszej minuty na plac gry najlepszych zawodników.  Opłaciło się. Po bramkach Koke i Antoine’a Griezmanna pokonali Las Palmas 2:0, co postawiło ich w bardzo korzystnym położeniu przed rewanżem. Co ciekawe w pierwszym składzie Kanarków obejrzeliśmy aż dziesięciu Hiszpanów, z czego jeden z nich.

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla Deportivo La Coruna podzieliło się punktami z Deportivo Alaves. Goście prowadzili już 2:0 po golach Christiana Santosa i Edgara Mendeza. Gospodarze zdołali jednak zdobyć kontaktową bramkę za sprawą uderzenia Bruno Gamy, a w ostatnich minutach doprowadzili do wyrównania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:2 ustalił Joselu. Dzięki temu kwestia awansu nadal nie jest rozstrzygnięta. Poza kadrą Deportivo La Coruna znalazł się Przemysław Tytoń, który dostał wolne na mecz pucharowy od trenera.

Las Palmas – Atletico Madryt 0:2 (0:1)

Bramki: Koke 23’, Antoine Griezmann 51’.

Deportivo La Coruna – Deportivo Alaves 2:2 (0:2)

Bramki: Bruno Gama 73’, Joselu 90' +3 - Christian Santos 3’, Edgara Mendeza 45’ +2.