Puchar Polski: Znamy ćwierćfinalistów

Effector Kielce i Asseco Resovia Rzeszów pierwszymi ćwierćfinalistami Pucharu Polski siatkarzy. W środę rozegrane zostały także pozostałe mecze 1/8 finału.

Siatkarze Effectora w Warszawie wygrali pierwszego seta, lecz w następnych dwóch partiach góra była stołeczna drużyna. Politechnika jednak nie poszła w czwartym secie za ciosem i kielczanie wyrównali stan meczu. W tie-breaku górą ponowie była ekipa ze Świętokrzyskiego, i to oni w 1/4 zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W spotkaniu Asseco Resovii z Indykpolem AZS Olsztyn niespodzianki nie było. Wicemistrzowie Polski pewnie wygrali u siebie 3:0 i w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Stal AZS PWSZ Nysa-LOTOS Trefl Gdańsk.

Bez niespodzianek obyło się także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie gospodarze szybko 3:0 rozprawili się z BBTS-em Bielsko-Biała. Czwarta drużyna tabeli PlusLigi nie pozostawiła złudzeń 13., goście w żadnym secie nie przekroczyli granicy 20 pkt. Twardsze warunki Cerradowi Czarnym Radom natomiast postawiła drużyna pierwszoligowego TVB Sanok. Radomianie nie bez problemów wygrali 3:0, ale drugiego seta zakończyli dopiero na przewagi do 25. Zwycięscy tych spotkań stworzą kolejną parę w 1/4 finału.

Jednego seta udało się urwać zawodnikom GKS-u Katowice z PGE Skrą Bełchatów. Mimo to obrońcy Pucharu Polski wygrali 3:1, a 21 pkt zdobył atakujący bełchatowskiej drużyny Mariusz Wlazły. Rywalami bełchatowian będzie Espadon. Zespół ze Szczecina przegrywał już 0:2 z Cuprumem Lubin, ale ostatecznie potrafił się podnieść z kolan i zwyciężyć w pięciu setach.

Kolejną drużyną, która zameldowała się w 1/4 była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski pewnie pokonali MKS Będzin 3:0. W spotkaniu narzekającego na uraz Dawida Konarskiego zastąpił Dominik Witczak.

Mecze finałowe zaplanowano na 14-15 stycznia 2017 roku we Wrocławiu.