Ajax Amsterdam rozbił RB Lipsk! Legioniści mają się czego bać?

Ajax Amsterdam, przeciwnik Legii Warszawa w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej, pokonał w sobotnim meczu towarzyskim wicelidera niemieckiej ekstraklasy RB Lipsk aż 5:1 (3:0). Spotkanie odbyło się w portugalskiej miejscowości Albufeira.

Trzy bramki dla Ajaksu zdobył Amin Younes (w 21., 39. i 46. minucie), a po jednej Kasper Dolberg (37) i Anwar El Ghazi (81). Jedynego gola dla niemieckiego zespołu strzelił - przy stanie 0:4 - Davie Selke w 63. minucie.

Spotkania Legii z Ajaksem w 1/16 finału LE zaplanowano na 16 i 23 lutego, gospodarzem pierwszego będą mistrzowie Polski.

Legia zajęła trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i dzięki temu awansowała do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Ajax wygrał swoją grupę w tych rozgrywkach.