ME w łyżwiarstwie szybkim: Michalski ósmy w wieloboju sprinterskim

Piotr Michalski zajął ósme miejsce w wieloboju sprinterskim mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Sebastian Kłosiński był dziesiąty, a Artur Nogal dwunasty. Triumfował reprezentant gospodarzy Kai Verbij.

Srebrny medal wywalczył kolejny z Holendrów Kjell Nuis, a brązowy Niemiec Nico Ihle.

W Heerenveen sprinterzy - kobiety i mężczyźni - walczą na 500 m i 1000 m (po dwa razy), zaś pozostali wieloboiści - na dystansach 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m (panczenistki) oraz 500 m, 1500 m, 5000 m i 10 000 m (panczeniści).

Po piątkowych biegach na 500 i 1000 m wieloboju sprinterskim prowadził Holender Kai Verbij. Michalski zajmował ósme miejsce, Kłosiński dziesiąte, a Nogal jedenaste. Po sobotniej rywalizacji niewiele się zmieniło. Swoje pozycje utrzymali m.in. Verbij, Michalski i Kłosiński, a Nogal spadł o jedną lokatę.

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja sprinterek. Po pierwszych wyścigach na 500 i 1000 m prowadzi Czeszka Karolina Erbanova. Kaja Ziomek jest piętnasta, a Andżelika Wójcik szesnasta. Dokończenie rywalizacji w niedzielę.

Pierwotnie ME miały się odbyć na odkrytym torze Stegny w Warszawie, ale ze względów organizacyjnych i finansowych zostały przeniesione do Holandii. Hala lodowa Thialf w Heerenveen niedawno przeszła gruntowną modernizację.