Najniższy siatkarz na parkiecie upokorzył Szalpuka (WIDEO)

Mierzący zaledwie 183 cm wzrostu Benjamin Toniutti został cichym bohaterem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w końcówce pierwszego seta meczu z PGE Skrą Bełchatów. Przy stanie 23:22 dla kędzierzynian, rozgrywający uciszył halę w Bełchatowie świetnym blokiem na Arturze Szalpuku.

Skra prowadziła grę praktycznie przez całą pierwszą partię, ale w końcówce goście z Kędzierzyna-Koźla wzięli się za odrabianie strat. W decydującej fazie seta wyszli nawet na prowadzenie, ale bełchatowanie nadal mieli atuty w swoich rękach. Przy stanie 23:22 dla ZAKSY dwa razy mieli okazję by skończyć atak, ale to rywale okazali się sprytniejsi...

Przy drugiej próbie Artur Szalpuk mógł i powinien wbić gwoździa w parkiet doprowadzając do remisu. Nie spodziewał się jednak, że ktoś będzie próbował go blokować... gdy jak spod ziemi wyrósł najniższy na boisku Benjamin Toniutti. Francuz, mierzący zaledwie 183 cm wzrostu upokorzył Szalpuka, który opadając nie dowierzał temu, co przed chwilą się wydarzyło. Ostatecznie Skra przegrała pierwszą partię 23:25.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.