Orlen Liga: Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport

W 15. kolejce Orlen Ligi niepokonany od czternastu spotkań ligowych Chemiki Police podejmie w Azoty Arenie największa niespodziankę pierwszej fazy zasadniczej zespół KS Pałac Bydgoszcz. Transmisja spotkania na żywo w sobotę od godziny 20:00 w Polsacie Sport!

Policzanki w tym sezonie nie przegrały jeszcze żadnego meczu w Orlen Lidze i będą zdecydowanymi faworytkami sobotniej rywalizacji. W ostatnich trzech spotkaniach podopieczne Jakuba Głuszaka nie straciły seta w rywalizacji z Muszynianką, sopockim Treflem oraz PTPS-em Piła. Siatkarki Chemika na swoim koncie w ligowych rozgrywkach zgromadziły już 40 punktów i mają ich dwukrotnie więcej od swoich sobotnich rywalek.

- Zespół Pałacu to rewelacja pierwszej części rozgrywek, ale w grudnia forma spadła i dyspozycja była znacznie słabsza. Mimo wszystko przed sezonem chyba nikt nie spodziewał się ich tak wysokiego miejsca pod koniec rundy - ocenia postawę rywalek Jakub Krebok, drugi trener Chemika.

Pałacanki do spotkania z liderkami Orlen Ligi przystąpią w nieco odmiennych nastrojach. Po świetnym początku pierwszej części rundy zasadniczej siatkarki z Bydgoszczy mają spory kłopot, aby wrócić na odpowiednie tory. W środę nieznacznie przegrały z Muszynianką, ale wcześniej bez straty seta schodziły z parkietu w rywalizacji z Budowlanymi Łódź, MKS-em Dąbrowa Górnicza oraz Impelem Wrocław. Ostatnie ligowe zwycięstwo zespół KS Pałac odniósł 3 grudnia ubiegłego roku.

Podopieczne Adama Grabowskiego w sobotę nie mają nic do stracenia. Na zwycięstwo siatkarek z Bydgoszczy nie stawia zbyt wielu ekspertów, ale może to pozwoli im na grę z większym luzem, fantazją i polotem. Czy to jednak nie będzie zbyt mało na znakomicie dysponowany i głodny kolejnych zwycięstw zespół Chemika?

W październiku siatkarki Chemika na wyjeździe pokonały KS Pałac 3:1.

Transmisja spotkania 15. kolejki Orlen Ligi: Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz od godziny 20:00 w Polsacie Sport!