Piech bohaterem derbów Limassol!

Arkadiusz Piech został jednym z bohaterów rozgrywanych w sobotę derbów Limassol. Polak wpisał się na listę strzelców w 28. minucie meczu, dzięki czemu jego Apollon pokonał AEL 2:0.

Trzydziestojednolatek był w swojej karierze zawodnikiem obu cypryjskich klubów. Na początku stycznia zeszłego roku został wypożyczony z Legii Warszawa do AEL-u, w którym spędził pół roku. Po zakończeniu wypożyczenia "Wojskowi" nie przedłużyli z nim kontraktu i na zasadzie wolnego transferu przeszedł do Apollonu.

Derbowe starcie lepiej ułożyło się dla gospodarzy. W pierwszej połowie wynik otworzył Polak, a w doliczonym czasie drugiej połowy lokalnego rywala dobił Fotis Papoulis. W 78. minucie drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca AEL-u Marco Airosa.

W tym sezonie Piech zagrał w jedenastu meczach Apollonu, w których zdobył cztery bramki. Jego drużyna zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli najwyższej cypryjskiej klasy rozgrywkowej.

Apollon Limassol AEL Limassol 2:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Piech 28, Fótis Papoulís 90 (k)