Puchar Anglii: Męki Arsenalu, klęska zespołu Boruca

Londyński Arsenal cudem uniknął wtopy, jaką w sobotę przeżył zespół Artura Boruca, Bournemouth (porażka 0:3 z trzecioligowym Millwall). Kanonierzy zamienili się rolami z drugoligowym Preston i gdyby mieli mniej szczęścia, do 30 minuty mogli przegrywać kilkoma bramkami. Ostatecznie losy spotkania udało się odwrócić i wygrać po golu Oliviera Giroud w końcówce.

Grający na co dzień w League One (trzeci poziom rozgrywek) zespół Millwall, którego wartość w angielskiej piłce w ostatnich latach znacznie spadła przynajmniej na chwilę odzyskał swój moment chwały. Po fantastycznym występie i golach Steve'a Morisona, Shauna Cummingsa i Shane'a Fergusona Dawid zmiótł z powierzchni ziemi Goliata w postaci grającego w Premier League Bournemouth (kilka dni temu remis z Arsenalem 3:3). Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Artur Boruc, którego zastąpił Adam Federici.

Długo zanosiło się także na podobny scenariusz w meczu z udziałem Arsenalu. The Gunners wybrali się do Preston i szybko stracili bramkę za sprawą Calluma Robinsona. Gospodarze rozochocili się na tyle, że gdyby nie szczęście defensywy Kanonierów i stojącego między słupkami Davida Ospiny, po 30 minutach mogło i powinno być nawet... 5:0. Podopieczni Arsene'a Wengera otrząsnęli się po przerwie i jak przystało na tak klasowy zespół - odrobili straty.

Tuż po przerwie wyrównał Aaron Ramsey, zaś w doliczonym czasie gry awans do IV rundy FA Cup golem po fantastycznej asyście piętą Lucasa Pereza dał Olivier Giroud. Na boisku po długotrwałej kontuzji wrócił reprezentant Anglii, Danny Welbeck, który mógł nawet w końcówce wpisać się na listę strzelców uderzeniem z dystansu.

Do kolejnej rundy awansował Leicester City (debiut Bartosza Kapustki - CZYTAJ WIĘCEJ, Marcin Wasilewski poza kadrą), z turniejem pożegnała się z kolei walijska Swansea City (Łukasz Fabiański cały mecz na ławce rezerwowych).

Komplet wyników FA Cup: TUTAJ