Argentyński horror Bolognii w Turynie!

W wieczornym spotkaniu Serie A Juventus Turyn łatwo rozprawił się z Bolognią 3:0. Wszystkie gole dla "Starej Damy" strzelili dwaj Argentyńczycy. Wynik otworzył i zamknął Gonzalo Higuain, a jedno trafienie dołożył Paulo Dybala.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy odnieśli ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu w lidze i przed osiemnastym sprawdzianem w tym sezonie zasiadali na fotelu lidera. Mecz z piętnastą w tabeli Bolognią był dla turyńczyków okazją, by powiększyć przewagę nad goniącą ich Romą do czterech punktów. "Stara Dama" ma jeszcze jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie, więc różnica ta może się zwiększyć.

Pierwsza połowa zaczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Massimiliano Allegriego. Już w 7. minucie gry na listę strzelców wpisał się Higuain. Argentyńczyk otrzymał podanie zza pleców od Miralema Pjanicia, po czym bez przyjęcia uderzył z woleja. Co prawda Antonio Mirante był bliski skutecznej interwencji, jednak zabrakło mu zdecydowania i piłka wleciała do bramki. W 41. minucie Marios Ekonomu zderzył się we własnym polu karnym ze Stefano Sturaro. Sędziujący zawody Maurizio Mariani nie miał wątpliwości z podyktowaniem rzutu karnego, którego na gola zamienił Dybala. Do końca połowy wynik już się nie zmienił i Juventus schodził na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Druga odsłona nie obfitowała w korzystne sytuacje bramkowe. Dominacja gospodarzy była jednak widoczna gołym okiem i to oni w 55. minucie podwyższyli wynik. Dokładnym podaniem z boku boiska popisał się Stephan Lichtsteiner i Higuainowi pozostało jedynie skierować głową piłkę do bramki. Do końca meczu obie strony toczyły walkę głównie w środku pola, w rezultacie czego Juventus odniósł czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, a Bolognia nie poprawiła swojej przeciętnej sytuacji w tabeli Serie A.

Juventus - Bologna FC 3:0 (2:0)

Bramki: Higuain (7'), Dybala (41' rzut karny), Higuain (55').

Żółte kartki: Lichtsteiner - Torosidis, Di Francesco.

Juventus: Neto - Kwadwo Asamoah, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Stephan Lichtsteiner - Stefano Sturaro, Claudio Marchisio, Sami Khedira (81' Tomas Rincón) - Paulo Dybala, Miralem Pjanić (70' Juan Cuadrado) - Gonzalo Higuain (73' Mario Mandzukić).

Bologna FC: Antonio Mirante - Adam Masina, Domenico Maietta, Marios Ekonomu, Wasilis Torosidis - Blerim Dzemaili (71' Erick Pulgar), Federico viviani, Godfred Donsah - Frederico Di Francesco (88' Anthony Mounier), Mattia Destro, Ladislav Krejci (71' Luca Rizzo).

Sędzia: Maurizio Mariani.