Obrońcy tytułu lepsi od lidera. Stelmet nie dał szans rywalom

W meczu na szczycie Tauron Basket Ligi Stelmet BC Zielona Góra pokonał we własnej hali Polski Cukier Toruń 83:67. Dzięki wygranej broniący tytułu gospodarze zmniejszyli stratę do podopiecznych Jacka Winnickiego do trzech punktów.

Stelmet BC Zielona Góra jest obrońcą tytułu i faworytem do wygrania ligi również w tym sezonie. Od poczatku rozgrywek rewelacyjnie spisuje się jednak Polski Cukier Toruń, który przed starciem w Zielonej Górze wygrał wszystkie trzynaście meczów.

Pierwsza kwarta od początku była niezwykle wyrównana. Obie drużyny na zmianę wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie w końcówce na cztery punkty zdołali odskoczyć goście i po dzisięciu minutach prowadzili 24:20.

W drugiej odsłonie doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ lider przez prawie osiem minut nie zdobył nawet punktu. Gdy torunianie w końcu trafili do kosza, to na tym ich dorobek się zatrzymał. Niemoc gości skrzętnie wykorzystał Stelemt, który zdobył dziewiętnaście punktów i wypracował sobie trzynastopunktową zaliczkę.

W trzeciej kwarcie obudzili się goście, ale cały czas na równym, wysokim pozimie grał Stelmet. Tę część spotkania wygrali jednak przyjezdni i przed ostatnią odsłoną mieli dziesięć oczek straty.

W ostatnich dzisięciu minutach zespół Jacka Winnickiego ponownie miał ogromne problemy ze skutecznością. Z pewnością przyczyniła się do tego bardzo dobra gra w obronie Stelemtu. Zespół z Zielonej Góry w ofensywie w dalszym ciągu grał na wysokim poziomi i ostatecznie triumfował 83:67.

Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 83:67 (20:24, 19:2, 20:23, 24:16)