Liga Mistrzów: Trwa fatalna passa wicemistrzów Polski

W Radomiu spotkały się dwie bardzo zbliżone możliwościami do siebie drużyny - Rosa Radom podejmowała włoskie Pallacanestro Varese w ramach rozgrywek grupy C Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się siódmą z rzędu porażką zespołu wicemistrza Polski w tych rozgrywkach, skutkiem czego zakotwiczył on na dnie tabeli.

Pierwsza kwarta to była istnym bombardowaniem koszy! Goście otworzyli wynik, ROSA po chwili dołączyła i z minuty na minutę na tablicy wyników wartość po obu stronach rosła. Skończyło się wygraną gospodarzy 27:24 i była to najbardziej ofensywna kwarta w dotychczas rozgrywanych wszystkich kwartach w rozgrywkach europejskich sezonu 2016/2017.

Druga kwarta już tak otwarta ofensywnie nie była, ale emocji nie brakowało. Gra nieco się zacieśniła, co nie znaczy, że uspokoiła. Mniejsza ilość zdobywanych punktów spowodowana była lepszą obroną i znacznie większą ilością gry w parterze. Walki nie brakowało! Remisowa druga odsłona dawała nam wciąż prowadzenie trzema oczkami, a to tylko potęgowało emocje, towarzyszące temu spotkaniu.

Trzecia kwarta w Radomiu okazała się praktycznie kopią trzeciej kwarty z Varese. Wówczas to Polacy odskoczyli na kilka istotnych punktów. Dziś to Włosi okazali się tymi, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę. Zaliczka dziewięciu oczek dawała gościom niezwykły komfort, a nam przyszło ponownie gonić.

W czwartej kwarcie widać było, że pogoń wicemistrzów Polski okraszona jest sporą ilością nerwów. Wynik próbował jeszcze ratować Darnell Jackson, najlepszy koszykarz w szeregach gospodarzy, jednak w pojednkę nie był w stanie niczego zdziałać...

W ten oto sposób włoski zespół wziął odwet za porażkę z Varese. Lepszy bilans małych punktów wypchnął Rosę z siódmego miejsca w grupie C i po dwunastu kolejkach zakotwiczyła ona na dnie tabeli.

ROSA Radom - Pallacanestro Varese 61:74 (27:24, 17:17, 10:22, 7:11)

ROSA: Jackson 20, Witka 13, Callahan 10, Bell 8, Sokołowski 6, Zyskowski 2, Szymkiewicz 2, Bojanowski 0, Zegzuła 0, Adams 0, Jeszke 0

Varese: Maynor 21, Anosike 10, Pelle 9, Cavaliero 8, Kangur 8, Johnson 7, Ferrero 7, Avramovic 4, Bullieri 0, Canavesi 0