EFL Cup: Manchester United bliżej finału

Manchester United wygrał u siebie z Hull City 2:0 (0:0) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż zostanie rozegrany 26 stycznia. W środę w innym półfinale Southampton zmierzy się z Liverpoolem.

Na stadionie Old Trafford bramki padły w drugiej połowie. Pierwszego gola strzelił w 56. minucie Hiszpan Juan Mata, a wynik ustalił w 87. minucie reprezentant Belgii Marouane Fellaini. Był to dziewiąty z rzędu zwycięski (piętnasty bez porażki) mecz podopiecznych Jose Mourinho, licząc wszystkie rozgrywki.

Tematem numer jeden pozostawał Wayne Rooney, którego na boisku mogliśmy oglądać od pierwszej minuty. Kapitan zespołu przy ewentualnej zdobyczy bramkowej wyrósłby na samodzielnego lidera strzelców w klubowej historii zdobywając swoją 250. bramkę i dystansując tym samym legendarnego Sir Bobby'ego Charltona.

Manchester United - Hull City 2:0 (0:0)

Bramki: Mata 56, Fellaini 87'