MŚ 2017 w piłce ręcznej: Francja bezlitosna dla Brazylii w meczu otwarcia

Piłka ręczna

Wciąż wielcy gospodarze turnieju reprezentanci Francji, a także głodni zwycięstw Brazylijczycy otworzyli 25. mistrzostwa świata w piłce ręcznej. W meczu bez historii Trójkolorowi rozbili Canarinhos 31:16, już do przerwy prowadząc dziesięcioma trafieniami! Oba zespoły są grupowymi rywalami reprezentacji Polski, która zmagania rozpocznie w czwartek spotkaniem z Norwegią.

Mecz Francja - Brazylia był dla gospodarzy rozpoczynających się MŚ 2017 spotkaniem wyjątkowym nie tylko ze względu na wielkie oczekiwania publiczności. Po raz pierwszy od 2001 roku Francuzów na wielkiej imprezie miał poprowadzić ktoś inny niż legendarny szkoleniowiec Claude Onesta, a konkretnie  duet Didier Dinart - Guillame Gille. Jednocześnie w składzie Trójkolorowych nie należało spodziewać się rewolucji, a do kolejnego mistrzostwa globu zespół ponownie mieli poprowadzić doświadczeni Nikola Karabatić, Thierry Omeyer i Luc Abalo. Coraz mocniej swoją obecność w kadrze zaznaczają jednak młodzi gracze jak Ludovic Farbregas, Kentin Mahe i Nedim Remili i już teraz mówiło się o tym, że na mundialu we Francji zobaczymy najmocniejszą reprezentację tego kraju od lat.

Naturalnie nikt nad Sekwaną i Loarą nie przejmował się więc składem brazylijskiej kadry, która po prostu nie miała prawa zagrozić Francuzom przed ich publicznością. Trzeba było jednak pamiętać, że Brazylijczycy coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na światowych parkietach, a poszczególni gracze jak Jose Guliherme de Toledo z Orlen Wisły Płock bez kompleksów prezentowali się w europejskich ligach czy w pucharach. Również na igrzyskach olimpijskich w Rio, gdzie Canarinhos byli gospodarzami można było przekonać się, że stać ich na wygrywanie z najlepszymi, np. Niemcami czy reprezentacją Polski. Sen o medalu igrzysk zakończył się jednak w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego, gdzie Brazylia uległa... Francji 27:34.

W tamtym spotkaniu Brazylijczycy walczyli z Trójkolorowymi jak równy z równym aż do 40. minuty, dlatego nikt nie spodziewał się, że w meczu otwarcia MŚ goście poddadzą się już po niespełna kwadransie! Do rzucenia ręcznika zmusiły ich przede wszystkim kapitalne interwencje 40-letniego Omeyera, który do przerwy bronił na ponad 60-procentowej skuteczności! Jego koledzy z pola także stanęli na wysokości zadania i w pierwszej połowie rzucili aż 17 bramek, tracąc tylko siedem. Drugą połowę Francuzi mogli więc potraktować czysto treningowo, a na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy. Ci kontynuowali dzieło zniszczenia, choć Brazylijczyków przed kompromitacją uchronił świetnie broniąci Mike Santos, obok Jose Guilherme de Toledo (5 goli) najlepszy zawodnik gości. To nie on, a drugi bramkarz Francji Vincent Gerard został jednak wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, a swój świetny występ w drugiej połowie uświetnił zdobyciem ostatniego gola - na 31:16!

Francuzi przed własną publicznością bronią tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Katarze. W grupie A rywalizować będą jeszcze z Rosją, Norwegią, Japonią oraz Polską. Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania na francuskich parkietach w czwartek 12 stycznia od pojedynku z Norwegią.

Francja - Brazylia 31:16 (17:7)

Francja: Omeyer, Gerard - Remili, Nyokas, Narcisse, N. Karabatić, Mahe, Accambray, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Fabregas, Dipanda, Porte

Brazylia: Almeida, Santos - Teixeira, Silva, Torriani, Candido, de Toledo, Pozzer, Chiuffa, Guimaraes, Ceretta, Moraes, Novais, Ponciano, Langaro

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na jutrzejszą, gdy będziemy dla Was relacjonować pierwszy mecz Polaków na MŚ we Francji. Dobrej nocy!

Vincent Gerard kończy to spotkanie rzutem do pustej bramki! Najlepsza puenta meczu otwarcia! 31:16 dla Francji, która pokazuje, że jest głównym faworytem do złota!

Mike Santos tym razem już trafił do pustej bramki! Sekundy do końca spotkania.

A Gerard broni rzut karny!

Remili po raz trzydziesty dla Francji!

Porte trafia do pustej bramki!

Koncert w wykonaniu obu bramkarzy! Santos i Gerard czarują między słupkami!

Bardzo niecelny rzut Brazylijczyka.

Czas dla Brazylii na nieco ponad 6 minut do końca meczu!

Druga bramka z rzędu Joao Pedro Silvy!

Nyokas odpowiada na trafienie Brazylijczyków. Ale Canarinhos coraz skuteczniejsi.

Mike Santos broni teraz jak w transie!

Sypią się teraz kary - dwie minuty dla Valentina Porte'a.

Remili szybko odpowiada z karnego.

Chiuffa zdobywa 11. bramkę z prawego skrzydła!

I kara w drugą stronę - na ławce ląduje Teixeira. W międzyczasie świetna interwencja Santosa.

Kara dwóch minut dla Luki Karabaticia.

Francuzi się bawią!

Dipanda dobija rzut Accambray i rzuca "jubileuszową" - 25. bramkę dla Francji!

Genialna akcja de Toledo! Niestety to tylko przebłyski.

Accambray świetnie zameldował się na parkiecie.

Czwarta bramka de Toledo w tym meczu. Jest najskuteczniejszym Brazylijczykiem.

Kolejna znakomita akcja i bramka Nyokasa.

Gerard ze stoickim spokojem odbija rzut z podłoża.

Olivier Nyokas tym razem już skutecznie!

Blisko spektakularnego gola, ale Nyokas nie złapał piłki w ostatnij chwili!

Fabio Chiuffa trafia na pustą bramkę!

Słupek ratuje Francuzów! Gerard jeszcze nie puścił bramki w drugiej polowie!

Czwarta udana obrona Gerarda! A do siatki rywala trafia... Fabregas. Ludovic Fabregas.

Co za podanie do Luki Karabaticia! Kołowy trafia do brazylijskiej siatki.

Francuzi już trafiają, a Brazylijczycy pudłują... na pustą bramkę! I to dwukrotnie.

A ten od razu notuje udaną interwencję!

Zaczynamy drugą połowę. Gospodarze w zmienionym składzie, Omeyer zastąpiony przez Vincenta Gerarda.

Wracamy!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY, która upłynęła pod znakiem kapitalnych obron Omeyera i totalnej dominacji Francuzów. Wracamy po przerwie.

Kolejna genialna akcja Francji i bramka Porte'a!

Omeyer!

Piękna wkrętka Porte'a.

Gospodarze zostawili pustą bramkę, ale rzut gości zbyt słaby i Omeyer zdążył wrócić do bramki!

Czas dla Didiera Dinarta i Guillame'a Gille'a na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy.

Ale tym razem już się nie pomylił. Trzeci gol piłkarza Orlen Wisły.

Jose Guilherme de Toledo w poprzeczkę...

Valentin Porte zbiegł ze skrzydła na koło i zupełnie zgubił obrońców. Trafienie do siatki było formalnością.

Trzecia bramka Teixeiry w tym meczu.

Abalo przejmuje piłkę i trafia na pustą bramkę. Na razie Brazylijczycy wyglądają jak dzieci we mgle.

Narcisse z kontry!

Omeyer broni jak w transie, ale... znowu nie trafia na pustą bramkę.

Dwie bramki Brazylijczyków z rzędu - druga autorstwa de Toledo!

Omeyer trafia w poprzeczkę spod własnej bramki, ale piłkę dobija Abalo! Takiej akcji chyba nigdy nie widzieliśmy!

A Karabatić wykorzystuje kontrę gospodarzy. Demolka!

Co też wyprawia Omeyer?! Efektowny pajacyk i tym razem zatrzymany brazylijski obrotowy!

Indywidualna akcja Nikoli Karabaticia i jest już 9:3!

Francuzi w osłabieniu, ale znowu nie tracą bramki dzięki fantastycznej interwencji Omeyera.

Teixeira trafia z karnego i przerywa niechlubną serię Canarinhos.

Narcisse trafia w krótki róg. 11 procent skuteczności brazylijskiego bramkarza i... 75 procent Omeyera.

Do tego Brazylijczycy mają pecha, obijają słupki i poprzeczki. A gospodarze bezlitośni.

Omeyer rządzi!

Kapitalna asysta Narcisse'a i drugi już gola Sorhaindo.

Bramka za bramkę. Guigou odpowiada na trafienie rywali.

Piłka po rykoszecie powinna wpaść do siatki, ale Omeyer znowu zadziwia między słupkami!

Dwie błyskawiczne kontry gospodarzy i już jest 4:1 po trafieniach Nikoli Karabaticia i Michaela Guigou. Czas dla trenera Brazylii.

Novais z lewego skrzydła otwiera wynik po brazylijskiej stronie.

A 40-letni Thierry Omeyer ma już na koncie dwie skuteczne interwencje!

Valentin Porte pomylił się w pierwszej próbie, ale za drugim razem był już niezwykle skuteczny!

Od razu dogranie do koła i trafia Cedric Sorhaindo!

Zaczynamy, przy piłce Francuzi!

Początek spotkania już za kilka minut, na razie w Paryżu wybrzmiewają hymny obu państw.

Spotkanie rozegrane zostanie w AccorHotels Arena w Paryżu - hali, która może pomieścić nieco ponad 20 300 widzów!

Witamy w relacji na żywo z meczu otwarcia MŚ w piłce ręcznej mężczyzn, w którym Francja zmierzy się z Brazylią.