Puchar CEV: Grot Budowlani Łódź lepszy od mistrzyń Czarnogóry

Luka Bar przegrał z Grot Budowalni Łódź 0:3 (15:25, 14:25, 22:25) w meczu 1/16 Pucharu CEV kobiet. Łodzianki po sześciu latach przerwy powróciły na europejskie parkiety. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 25 stycznia 2017 roku o godzinie 18:00 w łódzkiej Atlas Arenie.

Gospodynie środowego meczu to siedmiokrotne mistrzynie Czarnogóry. Jeżeli Grot Budowlani Łódź wygrają oba spotkania, to awansują do 1/8 i będą rywalizować z jednym z najbardziej utytułowanych żeńskich, francuskich klubów siatkarskich ostatnich lat. Regularnie występującym w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, siedemnastokrotnym zdobywcą Pucharu Francji, osiemnastokrotnym zdobywcą mistrzostwa Francji, zespołem RC Cannes.

Łodzianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Bar. Od początku utrzymywały wysoką skuteczność w ataku. Dość szybko wypracowały kilkupunktową przewagę 9:3 i utrzymały ją do końca, nie pozwalając jednocześnie rywalkom nawiązać równorzędnej walki. Premierową odsłonę meczu Grot Budowalni wygrali do 15.

Polski zespół w kolejnej partii kontynuował swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Ani przez moment nie pozwoliły zawodniczkom z Czarnogóry przejąć inicjatywy na boisku. Tę część meczu wygrały pewnie do 14.

Trzeci set miał zgoła odmienny przebieg niż dwa wcześniejszej. Od początku warunki gry dyktowały gospodynie, które prowadziły niemal do 20 punkty. Przez moment wydawało się nawet, że przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść 22:19. Jednak siatkarki z Łodzi nie złożyły broni. W decydującej końcówce świetnymi obronami popisała się Julia Twardowska, po której udało się polskiej drużynie wyprowadzić skuteczne kontry. Wygraną punktową zagrywką przypieczętowała Ewelina Tobiasz.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 25 stycznia 2017 roku o godzinie 18:00 w łódzkiej Atlas Arenie.