Puchar Włoch: Juventus blisko wpadki. Obrońcy tytułu grają dalej

W 1/8 finału Pucharu Włoch broniący tytułu Juventus Turyn wygrał u siebie z Atalantą Bergamo 3:2. O losach awansu przesądził duet napastników Mario Mandżukić - Paulo Dybala. Obaj zdobyli po bramce oraz zaliczyli po asyście.

Faworytem starcia był lider Serie A. Mistrzowie Włoch mają imponującą passę 26 ligowych domowych zwycięstw z rzędu. Natomiast Atalanta Bergamo w tym sezonie spisuje się zaskakująco dobrze, gdyż jak na razie plasuje się na szóstej pozycji w ligowej tabeli.

Od początku spotkania Juventus przejął inicjatywę. W 16. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Mario Mandżukić, który z bliskiej odległości trafił tylko w słupek. Gospodarze dopięli swego sześć minut poźniej. Chorwacki napastnik zagrał piłkę do Paulo Dybali, a 23-latek fantastycznym strzałem z woleja zza pola karnego pokonał bezradnego golkipera. Juventus nie poprzestał jednak na jednym trafieniu. W 34. minucie znów idealnie zafunkcjonował duet Dybala - Mandżukić. Argetyńczyk pięknie podał do Chorwata, a ten bez problemów podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W drugiej części spotkania wydawało się, że Juventus w pełni kontrolował przebieg gry. Co więcej, mistrzowie Włoch próbowali powiększyć rozmiary wygranej. Najbliżej zdobycia bramki był Tomas Rincon, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 72. minucie nieoczekiwanie Atalanta strzeliła kontaktowego gola, kiedy to uderzeniem z woleja popisał się Marokańczyk Abdoulay Konko. Na odpowiedź Juventusu nie trzeba było długo czekać. Podrażnieni turyńczycy ruszyli do ataku. W polu karnym sfaulowany został Stephan Lichtsteiner, a jedenastkę na gola zamienił Miralem Pjanić. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż w 81. minucie Emmanuel Latte Lath znów dał nadzieję Atalancie na awans, zdobywając bramkę na 2:3. Na więcej jednak przyjezdnym nie starczyło już czasu i to Stara Dama zagra w następnej rundzie.

Juventus ćwierćfinałowego rywala pozna w czwartek. Będzie to zwycięzca meczu AC Milan - Torino FC.

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 3:2 (2:0)
Bramki: Dybala 22, Mandzukić 34, Pijanić 75 (k) - Konko 72, Latte Lath 81

Juventus: Neto - Lichsteiner, Barzagli, Rugani, Asamoah - Marchisio (46. Sturaro), Hernanes, Pijanić (82. Bonucci), Rincon - Mandżukić, Dybala (62. Pjaca)

Atalanta: Berisha - Toloi, Caldara, Masiello - Conti, Grassi (60. Latte Lath), Kurtić (46. Konko), Freuler, Spinazzola - Petagna, D'Alessandro (82. Gomez)

Żółte kartki: Grassi, Toloi, Latte Lath, Freuler