Puchar Włoch: Milan uszkodził Harta i wyeliminował Torino!

AC Milan pokonał na San Siro Torino 2:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, lecz "Rossoneri" potrafili odrobić straty i ostatecznie wygrać. Być może przełomowym wydarzeniem spotkania był atak na Joe Harta. Anglik został zahaczony korkiem i długo nie podnosił się z murawy. Ostatecznie wrócił do gry, ale to nie pomogło jego ekipie.

Obecny trener Torino Sinisa Mihajlović już raz w tym sezonie mierzył się ze swoim poprzednim klubem Milanem. W 1. kolejce Serie A piłkarze z Mediolanu okazali się lepsi od zawodników z Turynu wygrywając 3:2. Wszystkie gole dla gospodarzy na San Siro strzelił Carlos Bacca. Tym razem Kolumbijczyk usiadł na ławce rezerwowych. Na boisku od pierwszej minuty grał jednak inny bohater tamtego spotkania Gianluigi Donnarumma. Młody bramkarz obronił wtedy rzut karny w ostatnich sekundach meczu czym zapewnił swojej ekipie trzy punkty.

Torino zaczęło się rozkręcać od około 20. minuty. Wynik po bardzo ładnej akcji otworzył Andrea Belotti. Włoch, który jest podobno obserwowany przez Arsenal, świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z Donnarummą. Milan atakował, ale klarownej sytuacji nie umiał sobie stworzyć. Akcje ”Rossonerich” były bardzo chaotyczne, a defensywa gości skutecznie je rozbijała.

Początek drugiej połowy najgorzej wspominał będzie Joe Hart. Angielski golkiper ucierpiał w starciu z Gianlucą Lapadulą, który zahaczył głowę bramkarza Torino korkiem. W 61. minucie Milan w końcu wyrównał. Piłkę do siatki wpakował Juraj Kucka. Po chwili, po trafieniu Giacomo Bonaventury było już 2:1 dla Milanu. Korzystny dla gospodarzy wynik utrzymał się do końca spotkania. "Rossoneri" awansowali do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Tam czeka na nich już Juventus Turyn.

AC Milan - Torino 2:1 (0:1)

Bramki: Kucka 61', Bonaventura 64' - Belotti 27'