Świetny występ Polaka w europejskich pucharach

Adam Waczyński był najlepszym zawodnikiem i strzelcem zespołu Unicaja Malaga w zwycięskim meczu z Cedevitą Zagrzeb 73:59 w 2. kolejce drugiego etapu Pucharu Europy koszykarzy (gr. H). Polak popisał się niecodziennym wyczynem - trafił pięć z sześciu rzutów za trzy punkty.

Torunianin w ciągu 19 minut na parkiecie zdobył 17 pkt, dodając do rzutów zza linii 6,75 m dwa wolne (za dwa w ogóle nie rzucał). Miał także dwie zbiórki, asystę i przechwyt, co dało mu najwyższy indeks efektywności (22 pkt) spośród koszykarzy obydwu ekip (brane są pod uwagę wszystkie elementy statystyk).

Polak oddał niemalże połowę skutecznych rzutów za trzy punkty drużyny z Malagi - jej zawodnicy trafili 11 razy. To drugie zwycięstwo Unicai w gr. H.

W drugim etapie PE walczy szesnaście drużyn. Rywalizacja zakończy się 8 lutego, a do 1/4 finału awansują po dwa najlepsze zespoły z czterech grup.