Pewne zwycięstwo Impelu. BKS coraz bliżej dna

Impel Wrocław zgodnie z oczekiwaniami pokonał BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 w 16. kolejce Orlen Ligi. Dzięki zwycięstwu wrocławianki podtrzymały zwycięską serię i umocniły się na pozycji wicelidera. Dla utytułowanego klubu z Bielska to kolejna porażka. Jeżeli w niedzielę Giacomini Budowlani Toruń zwyciężą lub wygrają dwa sety, to gospodynie piątkowego spotkania spadną na ostatnie miejsce.

Siatkarki wrocławskiego klubu po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i spełniły oczekiwania kibiców. Po zwycięstwach z Commerconem (3:0) i KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim (3:1) podopieczne Marka Solarewicza bez problemów rozprawiły się z BKS-em. Drużyna z Dolnego Śląska to obecnie druga siła Orlen Ligi, pomimo odejścia kilku znaczących zawodniczek. Piątkowo wygrana znacznie przybliżyła je do podium, do liderującego Chemika Police tracą już tylko cztery punkty.

BKS wyraźnie nie radzi sobie w tym sezonie. W dziewięciu ostatnich spotkaniach bielszczanki cieszyły się ze zwycięstwa tylko dwukrotnie. W połowie grudnia zespół objął były trener Impelu Norweg Tore Aleksandersen. Wielokrotnie mistrzynie Polski muszą zacząć grać lepiej, jeżeli chcą pozostać w Olren Lidze.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które dzięki uważnej grze w obronie i skutecznym atakom szybko objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca pierwszego seta. Kolejny set ponownie zaczął się po myśli siatkarek BKS, ale przyjezdne szybko się otrząsnęły i przejęły inicjatywę. Dzięki lepszej skuteczności w ataku udało im się wyrównać stan rywalizacji.

W trzeciej odsłonie meczu kibice zgromadzeni na hali w Bielsku byli świadkami niecodziennej sytuacji. Rozochocone wrocławianki kompletnie zdominowały mecz, a podłamane gospodynie nie były w stanie ich zatrzymać. W efekcie Impel wyszedł na dwunastopunktowe prowadzenia, a pierwszy punkt dla miejscowych zdobyła Aleksandra Wańczyk. Kolejne partie padły łupem Impelu i tylko potwierdziły ich wysoką formę.

MVP meczu została Joanna Kaczor (Impel).

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 ( 25:21, 20:25, 16:25, 13:25)

BKS: Moskwa, Mucha, Mikyskova, Gryka, Trojan, Staniucha-Szczurek, Wojtowicz (libero) - Wańczyk, Skrzypkowska, Brzezińska, Perlińska, Wilczek, Pasznik

Impel: Kąkolewska, Courtney, Kaczor, Hancock, Kossanjowa, Ptak, Sawicka (libero) - Bałucka, Wysocka, Konieczna, Cembrzyńska, Mędrzyk