Kapustka i Wasilewski znów nie zagrali! Chelsea pokonała Leicester

Chelsea bez najmniejszych problemów na King Power Stadium rozprawiła się z Leicester City. Mistrzowie Anglii nie mieli szans w rywalizacji z aktualnym liderem Premier League. Goście wygrali 3:0, a dwa gole zdobył Marcos Alonso. Cały mecz na ławce przesiedzieli Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski.

Obie drużyny przystępowały do tych spotkań bez swoich liderów. Diego Costa został odsunięty od składu, a na Pucharze Narodów Afryki przebywa Riyad Mahrez.

W pierwszych minutach spotkania „Lisy” bardzo mocno napierały na bramkę Thibauta Courtoisa, ale goście szybko zaczęli kontrolować spotkanie. Sprawiło to, że już w 6. Minucie na prowadzeniu była Chelsea. Piękną akcję swojej druzyny na gola zamienił Marcos Alonso, który wykorzystał podanie od Edena Hazarda. Mecz w pierwszej połowie raczej nie zachwycał. Leicester ograniczało się do długich podań, a Chelsea nie kwapiła się do szybkich ataków.

Poza bramką na uznanie zasługuje ciekawie rozegrany rzut wolny z 43. minuty. David Luiz podał do Hazarda, ten krótko odegrał do Pedro, ale Hiszpan w dobrej sytuacji uderzył kilka metrów nad bramką.

Więcej emocji było w drugiej połowie. Już w 51. minucie pierwszy w karierze dublet ustrzelił Alonso! Boczny obrońca zebrał bezpańską piłkę przed polem karnym i uderzył w kierunku bramki. Z pomocą przyszedł mu… Morgan. Rykoszet od stopera Lisów zmylił Kaspera Schmeichela. Po dwudziestu minutach było już 3:0. Kapitalną akcję zespołową Chelsea wykończył uderzeniem głową Pedro.

Cały mecz na ławce rezerwowych Leicester przesiedzieli Kapustka i Wasilewski. Dla 21-latka to spotkanie było szansą na debiut w Premier League. Jednak mimo osłabionego składu i braku między innymi Riyada Mahreza, Polak nie dostał szansy gry od Claudio Ranieriego.

Chelsea umocniła się na pozycji lidera i Tottenham wyprzeda o 7 punktów. Leicester jest piętnaste. Nad strefą spadkową ma 5 „oczek” przewagi.

Leicester City - Chelsea FC 0:3 (0:1)

Bramki: Marcos Alonso 6', Marcos Alonso 51', Pedro Rodriguez 71'.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Christian Fuchs, Wes Morgan, Robert Huth (60' Shinji Okazaki), Ben Chilwell, Nampalys Mendy, Ahmed Musa (71' Demarai Gray), Danny Drinkwater, Wilfred Ndidi, Marc Albrighton (77' Danny Simpson), Jamie Vardy.

Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill, Victor Moses, N'Golo Kante, Nemanja Matić, Marcos Alonso, Willian (84' Michy Batshuayi), Eden Hazard (79' Cesc Fabregas), Pedro Rodriguez (84' Ruben Loftus-Cheek).

Żółta kartka: Christian Fuchs (Leicester City).

Sędzia: Andre Marriner.