Pokaz siły ognia na Camp Nou! Barcelona rozbiła Las Palmas

W 18. kolejce Primera División FC Barcelona "rozstrzelała" ósme w tabeli UD Las Palmas. Dublet zaliczył Luiz Suarez, dla którego było to już 101. i 102. trafienie w barwach obecnej drużyny.

W środę piłkarze "Dumy Katalonii" uniknęli kompromitacji i wyeliminowali Athletic Bilbao (3:1) w 1/8 finału Pucharu Króla, choć w pierwszym meczu górą byli Baskowie, którzy wygrali 2:1. Pomimo sukcesu, przed osiemnastą kolejką Primera División konieczne było zachowanie koncentracji. "Blaugrana" nie mogła już sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż do piastującego rolę lidera Realu Madryt traciła pięć punktów. W dodatku "Królewscy" mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Nie bez znaczenia był również fakt, że sobotnim przeciwnikiem Messiego i spółki miało być Las Palmas. Zespół z Wysp Kanaryjskich w obecnym sezonie La Liga radzi sobie przyzwoicie i przed meczem zajmował ósme miejsce w tabeli. Ciężko uznać ich zatem za typowego chłopca do bicia, tym bardziej, że na swoim koncie mają już remis z liderem, a także wyjazdową wygraną z Atletico Madryt (3:2) w Pucharze Króla.

Faworytem była jednak Barcelona i to ona od początku narzuciła warunki gry. W 14. minucie wynik otworzył Suarez, któremu asystował Andre Gomes. To właśnie drugi z wymienionych zawodników w pierwszej połowie wyróżniał się najbardziej i oprócz asysty sam mógł dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. W 42. minucie z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Lionel Messi, jednak piłkę lecącą w kierunku okienka bramki z największym trudem sparował Javi Varas. Ostatecznie wynik się nie zmienił i podopieczni Luisa Enrique schodzili na przerwę ze skromną zaliczką.

Druga odsłona była popisem efektywności gospodarzy. W 52. minucie wynik podwyższył Messi, a pięć minut po nim swojego drugiego gola strzelił Suarez. Było to 102. trafienie Urugwajczyka w barwach obecnej drużyny. Potrzebował do tego zaledwie 121 meczów, więc jest to wynik ze wszech miar imponujący! Dwie minuty później na 4:0 strzelił Arda Turan, a w 80. minucie "dzieła zniszczenia" dopełnił Aleix Vidal.

FC Barcelona - UD Las Palmas 5:0 (1:0)
Bramki: Suarez 14, 7, Messi 52, Turan 59, Vidal 80

Żółte kartki: Rafinha, Mascherano, Gomes - Mesa, Lopes, Boateng, Livaja.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jordi Alba, Samuel Umtiti, Javier Mascherano, Aleix Vidal - Rafinha, Sergio Busquets (74' Jeremy Mathieu), Andre Gomes (62' Ivan Rakitić) - Arda Turan, Luis Suarez (68' Paco Alcacer), Lionel Messi.

UD Las Palmas: Javi Varas - Helder Lopes, David Garcia Santana (34' Aythami Artiles), Mauricio Lemos, Michel Macedo - Vicente Gómez (63' Mateo Garcia), Roque Mesa, Jonathan Viera - Pedro Dominguez, Kevin-Prince Boateng, Nabil El Zhar (74' Marko Livaja).

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco.