Powtórka sprzed roku! PGE Skra zagra z ZAKSĄ w finale Pucharu Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów w finale Pucharu Polski siatkarzy. Bełchatowianie w trzech setach wygrali półfinałowe starcie z Lotosem Treflem Gdańsk.

Po emocjonującym pierwszym starciu półfinałowym w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 23:25, 27:25, 25:20), kibice ostrzyli sobie apetyty na mecz Lotosu Trefla z PGE Skrą. To spotkanie nie przyniosło jednak wielkich emocji, nie dorównało również poziomem konfrontacji pierwszej pary.

ZAKSA w finale Pucharu Polski!

Podopieczni Philippe Blaina byli faworytami sobotniego meczu. Lotos Trefli przystąpił do spotkania osłabiony z powodu kłopotów zdrowotnych Mateusza Miki (pojawił się w kadrze) i Miłosza Hebdy, którego rozłożyła gorączka. W ekipie gdańszczan szansę otrzymał niespełna 19. letni Szymon Jakubiszak i zaprezentował się bardzo dobrze.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od falstartu podopiecznych Andrei Anastasiego (1:5). Przez znaczną część seta bełchatowianie utrzymywali kilkupunktową zaliczkę i jeszcze przy stanie 19:23 wydawało się, że wygrają go pewnie. W końcówce gdańszczanie przypuścili szturm: wygrali najpierw trzy akcje z rzędu (22:23), później doprowadzili do rywalizacji na przewagi, w której to jednak siatkarze z Bełchatowa przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Siatkarze Lotosu lepiej prezentowali się zarówno w bloku, jak i w ataku, jednak popełnili zdecydowanie więcej błędów własnych i przez to przegrali.

Druga partia również rozpoczęła się od przewagi siatkarzy Skry (4:8, 6:11). Bełchatowianie podali jednak rękę rywalom, przegrali pięć akcji z rzędu i stracili prowadzenie (17:16). Jak się okazało, była to tylko chwilowa niemoc siatkarzy trenera Blaina, którzy szybko odzyskali inicjatywę (17:21) i pewnie wygrali tę odsłonę.

Początek trzeciego seta miał wyrównany przebieg. Od stanu 7:7 zaliczkę zaczęli uzyskiwać siatkarze Skry i gra w dalszej części seta toczyła się przy ich kilkupunktowej przewadze (8:11, 14:16, 17:21). Dwie ostatnie akcje tego spotkania skutecznymi atakami zakończył Mariusz Wlazły. MVP: Robert Milczarek.

W niedzielę obrońcy trofeum - siatkarze PGE Skry zagrają o Puchar Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Będzie to rewanż za ubiegłoroczny finał, w którym - po niezwykle emocjonującym starciu - bełchatowianie wygrali 3:2. Początek finałowego meczu o godzinie 14.45; transmisja w Polsacie Sport.

PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

PGE Skra: Srecko Lisinac, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Uriarte, Nikolaj Penczew, Artur Szalpuk – Robert Milczarek (libero) oraz Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz.

Lotos Trefl: Michal Masny, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Pietruczuk, Szymon Jakubiszak, Damian Schulz, Dmytro Paszycki – Piotr Gacek (libero) oraz Szymon Romać, Przemysław Stępień.

Relacja zakończona

LOTOS - SKRA 0:3 (27:29, 22:25, 21:25) Koniec meczu! Skra pewnie ograła Lotos i w niedzielnym finale Pucharu Polski zmierzy się z ZAKSĄ.

LOTOS - SKRA 0:2, 21:24 Mariusz Wlazły wywalczył piłkę setową dla bełchatowian.

LOTOS - SKRA 0:2, 21:23 Siatkarze Lotosu nie składają jeszcze broni. Szkoleniowiec Skry poprosił o przerwę.

LOTOS - SKRA 0:2, 19:23 Znów skutecznie Artur Szalpuk. Andrea Anastasi wziął czas.

LOTOS - SKRA 0:2, 18:21 Artur Szalpuk skutecznie w ataku, ale po chwili zaserwował w siatkę.

LOTOS - SKRA 0:2, 16:20 Skuteczny blok Skry. Bełchatowianie o krok od finału.

LOTOS - SKRA 0:2, 16:18 Skutecznie Bartosz Pietruczuk z prawego skrzydła.

LOTOS - SKRA 0:2, 13:15 Efektowny atak Srećko Lisinaca.

LOTOS - SKRA 0:2, 12:14 Skutecznie Mariusz Wlazły.

LOTOS - SKRA 0:2, 12:13 Nicolas Uriarte zablokowany przez rywali.

LOTOS - SKRA 0:2, 9:11 Po serii zdobytych punktów, siatkarze z Bełchatowa pogubili się w obronie.

LOTOS - SKRA 0:2, 7:7 Tym razem oglądamy wyrównany początek seta.

LOTOS - SKRA 0:2, 4:6 Mariusz Wlazły oszukał blok rywali.

LOTOS - SKRA 0:2, 2:3 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

LOTOS - SKRA 0:2 (27:29, 22:25) Decydujący punkt dla PGE Skry po weryfikacji.

LOTOS - SKRA 0:1, 22:24 Mariusz Wlazły dał Skrze piłkę setową!

LOTOS - SKRA 0:1, 22:23 Gdańszczanie nie rezygnują. Dwa skuteczne bloki i już tylko punkt straty do Skry! Philippe Blain poprosił o czas.

LOTOS - SKRA 0:1, 20:23 Srećko Lisinac zaserwował w siatkę.

LOTOS - SKRA 0:1, 18:22 Skuteczny blok bełchatowian.

LOTOS - SKRA 0:1, 17:21 Nikołaj Penczew obił blok rywali.

LOTOS - SKRA 0:1, 17:16 Seria Lotosu trwa! Gdańszczanie na prowadzeniu.

LOTOS - SKRA 0:1, 16:16 Szymon Jakubiszak - as serwisowy.

LOTOS - SKRA 0:1, 15:16 Zablokowany tym razem Mariusz Wlazły. Przewaga Skry stopniała do jednego oczka. Philippe Blain wziął czas.

LOTOS - SKRA 0:1, 14:16 Zablokowany Nikołaj Penczew.

LOTOS - SKRA 0:1, 12:16 Skuteczny blok bełchatowian.

LOTOS - SKRA 0:1, 11:14 Mariusz Wlazły zablokowany.

LOTOS - SKRA 0:1, 9:13 Dmytro Paszycki skutecznie ze środka.

LOTOS - SKRA 0:1, 6:11 Srećko Lisinac ze środka. Rośnie przewaga Skry.

LOTOS - SKRA 0:1, 4:8 Rośnie przewaga Skry. Andrea Anastasi poprosił o czas.

LOTOS - SKRA 0:1, 4:6 Damian Schulz pomylił się w ataku.

LOTOS - SKRA 0:1, 3:3 Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt.

LOTOS - SKRA 0:1 (27:29) Skra wygrała tę wojnę nerwów. Damian Schulz zatrzymany blokiem w decydującej akcji.

LOTOS - SKRA 0:0, 27:28 Zacięta walka. Przestrzelił zagrywkę Damian Schulz.

LOTOS - SKRA 0:0, 26:26 Skuteczny atak Szymona Jakubiszaka.

LOTOS - SKRA 0:0, 24:24 Dmytro Paszycki zablokował atak rywali i zupełnie niespodziewanie set rozstrzygnie rywalizacja na przewagi.

LOTOS - SKRA 0:0, 22:24 Nikołaj Penczew dał Skrze piłkę setową.

LOTOS - SKRA 0:0, 22:23 Damian Schulz trafił w boisko i Lotos ma już tylko punkt straty do Skry! Trener bełchatowian wziął czas.

LOTOS - SKRA 0:0, 19:23 Andrea Anastasi poprosił o czas.

LOTOS - SKRA 0:0, 19:23 Skutecznie Mariusz Wlazły.

LOTOS - SKRA 0:0, 18:21 Skuteczny atak Damiana Schulza.

LOTOS - SKRA 0:0, 16:19 Długa akcja obu ekip, którą zakończył skuteczny blok gdańszczan po ataku Artura Szalpuka.

LOTOS - SKRA 0:0, 14:17 Mariusz Wlazły zablokowany przez rywali.

LOTOS - SKRA 0:0, 13:16 Mariusz Wlazły przedarł się przez blok rywali.

LOTOS - SKRA 0:0, 12:14 Skuteczna kontra gdańszczan.

LOTOS - SKRA 0:0, 9:13 Artur Szalpuk skutecznie z lewego skrzydła.

LOTOS - SKRA 0:0, 8:12 Srećko Lisinac skutecznie z krótkiej.

LOTOS - SKRA 0:0, 6:10 Bełchatowianie utrzymują przewagę.

LOTOS - SKRA 0:0, 4:7 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

LOTOS - SKRA 0:0, 3:5 Dmytro Paszycki - as serwisowy.

LOTOS - SKRA 0:0, 1:5 Mariusz Wlazły - as serwisowy (115 km/h).

LOTOS - SKRA 0:0, 0:3 Siatkarze z Bełchatowa lepiej rozpoczęli to spotkanie.

Nasi siatkarze już na parkiecie 💪 #TeamSkra #GotowiDoWalki

A photo posted by PGE Skra Bełchatów (@pgeskra) on Jan 14, 2017 at 8:49am PST

Turniej finałowy Pucharu Polski 2017 (Wrocław - Hala Stulecia):

Sobota, 14 stycznia:
14.45: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 23:25, 27:25, 25:20)
18.00: Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (transmisja - Polsat Sport)

Niedziela, 15 stycznia:
14.45: Finał (transmisja - Polsat Sport).

Przypomnijmy, że w pierwszym pólfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 23:25, 27:25, 25:20) i awansowała do finału turnieju.

Rozpoczynamy relację na żywo z drugiego półfinału Pucharu Polski siatkarzy.