Alpejski PŚ: Triumf Kristoffersena w slalomie

Norweg Henrik Kristoffersen wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Wengen. To jego 14. zwycięstwo w zawodach tego cyklu, a 13. w tej konkurencji. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Austriak Marcel Hirscher.

Kristoffersen, który w tym sezonie zwyciężył w slalomie po raz czwarty i jest najlepszy w klasyfikacji tej konkurencji, prowadził już na półmetku niedzielnej rywalizacji. Hirscher stracił do niego łącznie 0,15 s, a trzecie miejsce zajął Niemiec Felix Neureuther - 0,63 s wolniejszy od triumfatora.

Po pierwszym przejeździe Kristoffersen wyprzedzał swojego rodaka Leifa Kristiana Haugena oraz Rosjanina Aleksandra Choroszyłowa. Haugen nie ukończył finałowej próby, natomiast Choroszyłowi poszło znacznie gorzej niż wcześniej i spadł na siódme miejsce. Ich potknięcia wykorzystał Hirscher, który przesunął się z czwartej na drugą lokatę, a Neureuther zanotował awans aż o 10 pozycji.

Jedyny Polak w stawce Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Kristoffersen, który wygrał w Wengen także przed rokiem, awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Ma 281 punktów straty do Hirschera, który walczy o szóstą z rzędu Kryształową Kulę.