Puchar Polski dla ZAKSY!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1 w rozegranym we wrocławskiej Hali Stulecia finale Pucharu Polski siatkarzy. Mistrzowie Polski zrewanżowali się rywalom za porażkę w ubiegłorocznym finale.

5 grudnia 2015 roku siatkarze ZAKSY sprawili sobie świetny prezent na Mikołajki pokonując w wyjazdowym spotkaniu PGE Skrę Bełchatów. Nie spodziewali się chyba jednak, że na kolejne zwycięstwo nad bełchatowianami przyjdzie im czekać ponad rok. Zła passa kędzierzynian w starciach z brązowymi medalistami mistrzostw Polski rozpoczęła się... podczas turnieju finałowego Pucharu Polski 2016. We wrocławskiej hali Orbita siatkarze z Bełchatowa po fantastycznym boju pokonali rywala 3:2, w tie-breaku wygrywając 19:17!

Odczarować PGE Skrę kędzierzynianie zdołali również we Wrocławiu, ale tym razem w większej Hali Stulecia, gdzie rozegrano turniej finałowy Pucharu Polski. W półfinałach obyło się bez niespodzianek, a Lotos Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel musiały uznać wyższość faworyzowanych rywali. Prawdziwe grzmoty siatkarze ZAKSY i PGE Skry zostawili jednak na finał. Obie ekipy przyzwyczaiły kibiców do kapitalnych, emocjonujących spotkań i tym razem nie było rozczarowania.

Już premierowa odsłona miała bardzo zacięty przebieg. Po dobrym otwarciu ZAKSY (4:1, 7:3), gra się wyrównała. W środkowej części seta obie ekipy walczyły punkt za punkt i tak było niemal do samego końca. Set rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, w której dwa skuteczne ataki Dawida Konarskiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę ZAKSY.

Drugi set miał niezwykły przebieg. Obie drużyny punktowały seriami. Najpierw przewagę uzyskiwała ZAKSA (11:8, 14:10), ale bełchatowianie odrabiali straty (16:16). W końcówce mistrzowie Polski popisali się serią sześciu wygranych akcji - przy fatalnej postawie rywali - i po skutecznym bloku mieli piłkę setową przy stanie 24:18. W tym momencie to siatkarze ZAKSY stanęli w miejscu i pozwolili przeciwnikom na odrobienie strat! Skra wygrała sześć kolejnych piłek, a następnie rywalizację na przewagi, którą skutecznym atakiem zakończył Mariusz Wlazły (25:27).

Siatkarze ZAKSY na początku trzeciej partii nie mogli pozbierać się po klęsce w poprzednim secie (0:3), ale szybko doszli do siebie i odrobili straty (7:7). W środkowej części seta zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie, a o ich sukcesie przesądziła kolejna w tym meczu punktowa seria: pięć kolejnych akcji dzięki skutecznej grze w ataku i bloku. Tej przewagi kędzierzynianie już nie oddali i zakończyli seta skutecznym blokiem Łukasza Wiśniewskiego (25:20).

Czwarta odsłona miała podobną historię jak poprzednia. Dobry początek Skry, wyrównana walka do środkowej części seta (13:13) i zdecydowana przewaga ZAKSY w końcówce.  W ekipie z Bełchatowa zupełnie siadło przyjęcie. Nie pomogło również wprowadzenie Bartosza Kurka w miejsce Wlazłego, kędzierzynianie zupełnie zablokowali atakującego Skry. Kolejne serie  czterech wygranych akcji (17:14, 21:15) przesądziły o wygranej mistrzów Polski, którzy nie dopuścili do powtórki z drugiej partii, pewnie wygrali tego seta 25:18 i cały mecz 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18)

ZAKSA: Dawid Konarski, Kevin Tillie, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Patryk Czarnowski, Rafał Buszek, Dominik Witczak.

PGE Skra: Srecko Lisinac, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Uriarte, Nikolaj Penczew, Artur Szalpuk – Robert Milczarek (libero) oraz Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz, Michał Winiarski, Marcin Janusz, Kacper Piechocki (libero).

Relacja zakończona

ZAKSA - SKRA 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18) Bartosz Kurek zaserwował w siatkę! Po raz szósty w historii Puchar Polski jedzie do Kędzierzyna-Koźla!

ZAKSA - SKRA 2:1, 24:17 Bartosz Kurek po raz kolejny zablokowany! Piłka meczowa dla ZAKSY!

ZAKSA - SKRA 2:1, 22:16 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

ZAKSA - SKRA 2:1, 21:15 Bartosz Kurek znów zablokowany!

ZAKSA - SKRA 2:1, 20:15 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem przez Łukasza Wiśniewskiego. Philippe Blain wziął drugą przerwę.

ZAKSA - SKRA 2:1, 17:15 Bartosz Kurek pojawił się na boisku w środkowej części seta i popisał się skutecznym atakiem.

ZAKSA - SKRA 2:1, 16:14 Łukasz Wiśniewski wygrał walkę na siatce. Philippe Blain poprosił o przerwę.

ZAKSA - SKRA 2:1, 15:14 Dawid Konarski kończy kontrę ZAKSY.

ZAKSA - SKRA 2:1, 13:14 Dominik Witczak zatrzymany przez Nikołaja Penczewa.

ZAKSA - SKRA 2:1, 13:11 Karol Kłos pomylił się w ataku.

ZAKSA - SKRA 2:1, 11:8 Kevin Tillie obił blok bełchatowian.

ZAKSA - SKRA 2:1, 10:8 Dawid Konarski ominął blok rywali.

ZAKSA - SKRA 2:1, 7:7 Na skuteczny atak Dawida Konarskiego, w kolejnej akcji odpowiedział Srećko Lisinac. Wyrównany początek tego seta.

ZAKSA - SKRA 2:1, 6:5 Zablokowany Mariusz Wlazły.

ZAKSA - SKRA 2:1, 5:5 Skuteczny atak Kevina Tillie.

ZAKSA - SKRA 2:1, 2:4 Błąd Kevina Tillie w ataku. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 2:1, 2:1 Rozpoczęła się czwarta partia finału. Czy obrońcy trofeum zdołają doprowadzić do tie-breaka?

ZAKSA - SKRA 2:1 (29:27, 25:27, 25:20) Trzeci set dla ZAKSY! Skuteczny blok na Bartoszu Bednorzu zakończył tę partię.

ZAKSA - SKRA 1:1, 24:20 Piłka setowa dla ZAKSY.

ZAKSA - SKRA 1:1, 23:20 Mateusz Bieniek zaserwował w siatkę.

ZAKSA - SKRA 1:1, 22:19 Skutecznie Srećko Lisinac.

ZAKSA - SKRA 1:1, 21:17 Mateusz Bieniek zaatakował z przechodzącej piłki.

ZAKSA - SKRA 1:1, 19:17 Dawid Konarski zablokowany. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 1:1, 19:16 Karol Kłos - as serwisowy!

ZAKSA - SKRA 1:1, 18:14 Seria ZAKSY... Zablokowany Mariusz Wlazły.

ZAKSA - SKRA 1:1, 16:14 Philippe Blain poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 1:1, 15:14 Dawid Konarski obił dłonie blokujących rywali.

ZAKSA - SKRA 1:1, 14:12 Skuteczny blok kędzierzynian.

ZAKSA - SKRA 1:1, 11:11 Łukasz Wiśniewski z krótkiej.

ZAKSA - SKRA 1:1, 9:9 Walka punkt za punkt w tej części seta.

ZAKSA - SKRA 1:1, 6:6 Mariusz Wlazły zaatakował w taśmę. ZAKSA odrobiła straty.

ZAKSA - SKRA 1:1, 3:5 Łukasz Wiśniewski zatrzymany blokiem.

ZAKSA - SKRA 1:1, 2:4 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

ZAKSA - SKRA 1:1, 0:3 ZAKSA nie pozbierała się jeszcze po fatalnej końcówce poprzedniego seta... Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 1:1 (29:27, 25:27) Mariusz Wlazły zakończył tę niezwykłą partię!

ZAKSA - SKRA 1:0, 25:26 Srećko Lisinac dał Skrze piłkę setową!

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:24 Dawid Konarski zaatakował w aut! ZAKSA stanęła w miejscu, a Skra odrobiła straty!

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:23 Karol Kłos z krótkiej!

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:22 Dawid Konarski zablokowany!

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:21 Dawid Konarski zaatakował w aut. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:20 Skra jeszcze walczy w tym secie.

ZAKSA - SKRA 1:0, 24:18 Posypała się gra Skry w końcówce seta...

ZAKSA - SKRA 1:0, 22:18 Mariusz Wlazły zablokowany. Zmiana rozgrywającego w ekipie z Bełchatowa.

ZAKSA - SKRA 1:0, 21:18 ZAKSA odskoczyła rywalom i Philippe Blain poprosił o przerwę.

ZAKSA - SKRA 1:0, 20:18 Kevin Tillie - as serwisowy.

ZAKSA - SKRA 1:0, 18:17 Dotknięcie siatki po stronie Skry.

ZAKSA - SKRA 1:0, 17:17 Długą wymianę obu ekip zakończył Dawid Konarski obijając blok rywali.

ZAKSA - SKRA 1:0, 16:16 Mateusz Bieniek zaatakował w aut i Skra odrobiła straty.

ZAKSA - SKRA 1:0, 15:14 Skuteczny atak Srećko Lisinaca.

ZAKSA - SKRA 1:0, 14:13 Seria punktów dla Skry i Ferdinando De Giorgi wziął czas.

ZAKSA - SKRA 1:0, 14:12 Sam Deroo zatrzymany blokiem.

ZAKSA - SKRA 1:0, 14:10 Skuteczny atak Sama Deroo. ZAKSA utrzymuje przewagę.

ZAKSA - SKRA 1:0, 13:9 Błąd siatkarzy Skry i kolejny punkt dla rywali.

ZAKSA - SKRA 1:0, 11:8 Sam Deroo obił blok rywali. Cztery akcje z rzędu padły łupem siatkarzy ZAKSY i Philippe Blain poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 1:0, 10:8 Zablokowany Karol Kłos.

ZAKSA - SKRA 1:0, 7:8 Mariusz Wlazły - as serwisowy.

ZAKSA - SKRA 1:0, 7:6 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

ZAKSA - SKRA 1:0, 5:4 Sam Deroo - as serwisowy.

ZAKSA - SKRA 1:0, 3:3 Mistrzowie Polski bardzo szybko odrobili straty.

ZAKSA - SKRA 1:0, 0:3 Dawid Konarski zatrzymany blokiem. Dobry początek drugiej partii w wykonaniu bełchatowian.

ZAKSA - SKRA 1:0 (29:27) Dawid Konarski zdobył dwa decydujące punkty w końcówce seta!

ZAKSA - SKRA 0:0, 27:27 Zacięta rywalizacja na przewagi!

ZAKSA - SKRA 0:0, 26:26 Mariusz Wlazły tym razem skutecznie z prawego skrzydła.

ZAKSA - SKRA 0:0, 26:25 Mariusz Wlazły zatrzymany przez blok rywali.

ZAKSA - SKRA 0:0, 25:25 Nikołaj Penczew zaatakował w boisko, co pokazała weryfikacja.

ZAKSA - SKRA 0:0, 24:24 Mariusz Wlazły tym razem skutecznie. Gramy na przewagi!

ZAKSA - SKRA 0:0, 24:23 Mariusz Wlazły zablokowany przez Łukasza Wiśniewskiego. Piłka setowa dla ZAKSY.

ZAKSA - SKRA 0:0, 23:23 Mariusz Wlazły przestrzelił zagrywkę.

ZAKSA - SKRA 0:0, 22:23 Dawid Konarski pomylił się w ataku. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 0:0, 22:22 Walka punkt za punkt w końcówce seta.

ZAKSA - SKRA 0:0, 20:21 Mateusz Bieniek zablokowany przez Karola Kłosa.

ZAKSA - SKRA 0:0, 20:19 Mateusz Bieniek przepchnął piłkę na stronę rywali.

ZAKSA - SKRA 0:0, 18:18 Odważny atak Nicolasa Uriarte.

ZAKSA - SKRA 0:0, 18:17 Dawid Konarski zaatakował po bloku. Philippe Blain po raz drugi w tym secie poprosił o przerwę.

ZAKSA - SKRA 0:0, 17:17 Skutecznie ze środka Mateusz Bieniek

ZAKSA - SKRA 0:0, 15:16 Skuteczny atak Kevina Tillie.

ZAKSA - SKRA 0:0, 13:14 Skra na prowadzeniu po ataku Mariusza Wlazłego! Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 0:0, 13:13 Artur Szalpuk - as serwisowy! Skra odrobiła straty.

ZAKSA - SKRA 0:0, 13:11 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

ZAKSA - SKRA 0:0, 12:10 Srećko Lisinac zaserwował w taśmę.

ZAKSA - SKRA 0:0, 11:9 Artur Szalpuk przełamał blok ZAKSY.

ZAKSA - SKRA 0:0, 10:7 Kevin Tillie obił dłonie blokujących rywali.

ZAKSA - SKRA 0:0, 9:6 Kiwka Łukasza Wiśniewskiego.

ZAKSA - SKRA 0:0, 7:4 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

ZAKSA - SKRA 0:0, 6:3 Mariusz Wlazły rozpoczął mocnym serwisem (116 km/h), ale piłka zatrzymała się na siatce.

ZAKSA - SKRA 0:0, 4:1 Skuteczny atak Sama Deroo zakończył kapitalną akcję ZAKSY. Słaby początek Skry i Philippe Blain poprosił o czas.

ZAKSA - SKRA 0:0, 0:1 Skuteczny atak Artura Szalpuka rozpoczął spotkanie finałowe.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym finale siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w dramatycznym finale Pucharu Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:12, 23:25, 25:22, 26:28, 17:19). To emocjonujące spotkanie rozegrano w Hali Orbita we Wrocławiu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 2:3. Obszerny skrót meczu finałowego

PGE Skra Bełchatów w trzech setach wygrała półfinałowe starcie z Lotosem Treflem Gdańsk.

Powtórka sprzed roku! PGE Skra zagra z ZAKSĄ w finale Pucharu Polski

W pierwszym półfinale Pucharu Polski siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1.

ZAKSA w finale Pucharu Polski!

Witamy w relacji na żywo z finału Pucharu Polski pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie w Hali Stulecia we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 14.45.