Gol Mateusza Klicha nie pomógł Twente (WIDEO)

Mateusz Klich zdobył bramkę w meczu z Vitesse Arnhem, lecz to nie pomogło Twente w zdobycie nawet punktu. Jego ekipa przegrała 1:3.

Mecz źle ułożył się dla Twente, które do przerwy przegrywało już 0:2. Gole strzelili wypożyczony z Chelsea Lewis Baker oraz piłkarski obieżyświat Ricky van Wolfswinkel. Sytuacja gości skomplikowała się już na początku drugiej połowy, kiedy wynik podwyższył Milot Rashica...

Polak po godzinie gry otrzymał żółtą kartkę, ale kilkanaście minut później otrzymał szansę na wykonanie rzutu karnego. To mu się udało - Klich zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie, lecz to nie dało jego drużynie nawet punktu! Vitesse ponad dziesięć minut grało w osłabieniu, bo czerwoną kartkę obejrzał Baker, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po tym zwycięstwie Vitesse awansowało na siódme miejsce. Twente jest ósme.

Vitesse - Twente 3:1 (2:0)

Bramki: Baker 13, van Wolfswinkel 39, Rashica 47 - Klicz 77 (sam.).

Vitesse: Room - Leerdam, Kashia, van der Werff, Kruiswijk - Baker, Yeini, Foor - Rashica (85 Miazga), van Wolfswinkel (78 Zhang Yuning), Tighadouini (68 van Bergen).

Twente: Marsman - ter Avest, Bijen (61 Jensen), Andersen, Trajkovski - van der Heyden (74 Mokotjo), Thesker, Klich - Yeboah, Unal, Celina (60 Seys).

Żółte kartki: Leerdam - Klich, Seys.

Czerwona kartka: Baker.