MME w hokeju na trawie: Awans Polaków do finału

Polscy hokeiści na trawie awansowali do finału halowych młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy rozgrywanych w Lizbonie. W półfinale pokonali Białoruś 4:0 (0:0). W niedzielę o złoty medal zmierzą się z Austrią.

Polska - Białoruś 4:0 (0:0).

Bramki: Krystian Sudoł (25), Robert Gruszczyński - dwie (31-krótki róg, 32), Mateusz Mazany (39).

Białorusini okazali się wymagającym rywalem, ale w drugiej połowie przewaga Biało-Czerwonych nie podlegała dyskusji. Przy stanie 3:0, osiem minut przed końcem, rywale wycofali bramkarza, ale zakończyło się to dla nich stratą kolejnego gola.

Polscy hokeiści po raz trzeci z rzędu awansowali do finału halowych MME. W poprzednich dwóch edycjach zdobyli srebrny medal, dwukrotnie w finale przegrywając z Austrią, która ponownie będzie ich rywalem w decydującym pojedynku (początek w niedzielę o godz. 15.30). Austriacy w półfinale pokonali Rosjan po karnych zagrywkach 2:1 (w regulaminowym czasie był remis 3:3).