Puchar Anglii: Liverpool wymęczył zwycięstwo z czwartoligowcem

Liverpool wygrał na wyjeździe z Plymouth 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Lucas Leiva po dośrodkowaniu Couthino. Tym samym "The Reds" zagrają w 4. rundzie pucharu Anglii. Ponadto w środę do kolejnej fazy awansowały Newcastle oraz Southampton.

Po kapitalnym okresie pod koniec 2016 roku, teraz dla Liverpoolu przyszłe chude tygodnie. Dwa remisy w lidze, porażka w Pucharze Ligi oraz haniebny remis z czwartoligowcem spowodowały, że Jurgen Klopp musiał podnieść swoją ekipę. Pierwszym wyzwaniem był powtórzony mecz z Plymouth. Oczywiście Niemiec od początku oszczędził swoje gwiazdy, lecz w składzie znaleźli wracający po kontuzji Coutinho czy też dostający mało szans Daniel Sturridge.

Jednak to żaden z ofensywnych zawodników nie otworzył wyniku na Home Park. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Lucas Leiva. Dla Brazylijczyka było to pierwsze trafienie od siedmiu lat! Gospodarze o dziwo ruszyli do odrabiania strat i tylko świetna postawa Lorisa Kariusa uchroniła ich przed strata bramki.

Wydawało się, że boiskowe sprawy Liverpool miał pod kontrolą. Plymouth zaskakiwało i z minuty na minutę tworzyło coraz groźniejsze ataki. ”The Reds” mieli dużo szczęścia, w jednej akcji uratował ich słupek. Podopieczni Kloppa również mieli swoje okazje m.in. rzut karny, którego nie wykorzystał Divock Origi. Ostatecznie goście skromnie wygrali i awansowali do kolejnej rundy. Tam czeka na nich Wolverhampton.

Plymouth – Liverpool 0:1 (0:1)

Bramka: Lucas 18’

Newcastle – Birmingham 3:1 (2:0)

Bramki: Ritchie 9’, 90+2' Gouffran 35’ – Cotterill 72’

Southampton – Norwich 1:0 (0:0)

Bramka: Long 90+2'