PNA: Kolejny remis Wybrzeża Kości Słoniowej oddala ich od awansu

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej jeszcze nie poznali smaku zwycięstwa na tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. Popularne "Słonie" zaledwie zremisowały z niżej notowaną reprezentacją Konga 2:2. Główni faworyci do awansu z grupy C mają na swoim koncie tylko dwa punkty i do końca będą musieli drżeć o awans.

Po niemrawym meczu i bezbramkowym remisie z Togo Wybrzeże Kości Słoniowej nie potrafiło uporać się z Demokratyczną Republiką Konga. Mimo licznych zmian w ofensywie, piłkarze Michela Dussuyera po raz kolejny zagrali poniżej oczekiwań.

Do przerwy po trafieniach Neeskensa Kebano oraz Juniora Kabanangi ekipa ze środkowej Afryki prowadziła 2:1. Warto wspomnieć, że piłkarze "Diables Rouges" oddali tylko dwa celne strzały w pierwszej części gry. Bramkę na wagę remisu zdobył w 67. minucie Sereya Die, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nóg bardzo dobrze spisującego się w defensywie Marcela Tisseranda i kompletnie zmyliła bramkarza.

To drugi remis broniących tytułu piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej. O ich awansie zdecyduje ostatnie spotkanie z Marokiem, zaplanowane na wtorek. DR Konga prowadzi w grupie C z czterema punktami po dwóch kolejkach.

Wybrzeże Kości Słoniowej - DR Konga 2:2 (1:2).

Bramki: Bony 26', Die 67' - Kebano 10', Kabananga 28'

Finał PNA 2017 zaplanowano na 5 lutego w Libreville.