Paris wygrał siódme zawody PŚ w karierze, w tym drugi raz zjazd w Kitzbuehel (poprzednio w 2013 roku). Po raz drugi na podium stanął Giraud Moine, który drugi był także przed rokiem w tej konkurencji w norweskim Kvitfjell.

 

Startujący w pierwszej grupie zawodników Paris zwycięstwo zapewnił sobie szybką jazdą na dolnym odcinku trasy. Wydawało się jednak, że nie będzie mu dane cieszyć się z wygranej, bowiem jadący kilka minut po nim Beat Feuz uzyskiwał na każdym pomiarze czasu coraz lepsze rezultaty. Jednak w końcówce Szwajcar popełnił błąd, wpadł w ochronne siatki i nie ukończył zawodów.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie utrzymał niestartujący w sobotę Austriak Marcel Hirscher. Drugi jest Norweg Henrik Kristoffersen, a trzeci Francuz Alexis Pinturault. Oni także opuścili zjazd w Kitzbuehel. Dopiero czwarty jest pierwszy ze specjalistów od konkurencji szybkościowych Norweg Kjetil Jansrud. Zwycięzca na Streiffie sprzed dwóch lat tym razem popełnił poważne błędy i został sklasyfikowany na odległym miejscu.

 

Paris objął prowadzenie w klasyfikacji zjazdu. O dwa punkty wyprzedza Norwega Aksela Lunda Svindala, któremu odnowiła się kontuzja doznana przed rokiem właśnie w Kitzbuehel i w tym sezonie już nie wystartuje.