NHL: Jagr śrubuje rekordy, porażka Panthers

Jaromir Jagr, który w lutym skończy 45 lat, strzelił dziewiątą bramkę w tym sezonie i 758. w karierze w lidze NHL. W piątek jego drużyna Florida Panthers na wyjeździe przegrała z Vancouver Canucks 1:2. Granicę 1000 punktów osiągnął w tym meczu Henrik Sedin.

Jagr zdobył gola w 24. minucie, ale goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie dwie minuty i pięć sekund. Autorem wyrównującej bramki był 36-letni Szwed Henrik Sedin, a asystę zaliczył jego brat bliźniak Daniel. Henrik dołączył - jako 85. zawodnik w historii - do "Klubu 1000"; jego dorobek to 233 trafienia i 767 asyst.

Czeski weteran jest z kolei blisko uzyskania 1900 punktów na lodowiskach NHL. Na razie ma ich 1897 i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów. Liderem jest słynny Wayne Gretzky - 2857. Na liście strzelców Jagr jest trzeci (758 goli). Prowadzi Gretzky - 894, a za nim plasuje się Gordie Howe - 801.

W 48 występach w obecnym sezonie Jagr zapisał na koncie dziewięć bramek i 20 asyst.

W Vancouver ekipie Panthers nie udało się jednak wygrać. O zwycięstwie Canucks przesądziło trafienie Szwajcara Luki Sbisy w 44. minucie.

Mistrzowie NHL Pittsburgh Penguins pokonali w piątek na wyjeździe Carolina Hurricanes 7:1. Dwie bramki strzelił Conor Sheary.