Polski Cukier Muszynianka Enea - KSZO Ostrowiec. Transmisja w Polsacie Sport

W spotkaniu 17. kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Enea podejmie we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Transmisja meczu Polski Cukier Muszynianka Enea - KSZO Ostrowiec od 20:00 w Polsacie Sport.

W minionym tygodniu obie ekipy rywalizowały  w 1/8 finału Pucharu Polski. Muszynianka po zaciętym boju z Atomem Trefl Sopot, zwyciężyła 3:2 i  awansowała do ćwierćfinałów tych rozgrywek. Z kolei siatkarki KSZO do sobotniego starcia przystąpią po bolesnej porażce z Grot Budowlanymi Łódź. Podopieczne Dariusza Parkitnego mimo starań dość łatwo przegrały 0:3.

Ostrowczanki bardzo słabo rozpoczęły zmagania ligowe w nowym roku. W ostatniej kolejce zmierzyły się z Grot Budowlanym. Mimo heroicznej walki, w piątym secie górą jednak były zawodniczki Budowlanych, które zwyciężyły 2:3.

Zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianka wszystkie spotkania 2017 roku do tej pory kończyły w pięciu setach. Pięciosetówki rozegrały w PP, a na początku roku wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:2. W ostatniej kolejce Orlen Ligi pauzowały.

W pierwszej fazie rozgrywek, siatkarki z Ostrowca pokonały w czterech setach Muszyniankę 3:1. W tamtym spotkaniu brylowały atakujące, najlepsza w zespole KSZO była Joanna Kapturska z 24 pkt zdobytymi w meczu, a w ekipie Polskiego Cukru brylowała Magdalena Wawrzyniak (23 pkt). Drużyna z Muszyny musiała radzić sobie w tamtym spotkaniu tylko z jedną nominalną środkową.

Polski Cukier Muszynianka  plasuje się dwa "oczka" wyżej w tabeli Orlen Ligi od przeciwnika. Z 18 pkt zajmuje 9. lokatę. Gospodynie sobotniego spotkania mają jednak zaległe spotkanie 15. kolejki z Legionovią Legionowo. KSZO z tylko czterema zwycięstwami na koncie ma 14 pkt.

Transmisja meczu Polski Cukier Muszynianka Enea - KSZO Ostrowiec od 20:00 w Polsacie Sport. Komentują Marek Magiera i Tomasz Wójtowicz.