21-letni Francuz w trakcie swojej kariery występował w FC Metz, Fleetwood Town FC oraz Nuneaton Town FC. Latem zeszłego roku został zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, w barwach którego jesienią błyszczał: w 15 meczach 1 ligi zdobył pięć bramek i miał pięć asyst.

Zawodnik miał rundę wiosenną spędzić w Sosnowcu, ale doszło do zmiany planów. Sanogo pomyślnie przeszedł testy medyczne, mógłby występować w Zagłębiu (zagrał w sobotnim spotkaniu kontrolnym z Polonią Bytom), ale po analizie wyników badań uznano, że potrzebny jest profilaktyczny zabieg leczniczy stawu kolanowego.

Gdyby nie zdecydowano się na ten krok, napastnik mógłby w przyszłości doznać poważnej kontuzji. Sanogo jest podobnego zdania, dlatego przeprowadzi się do Warszawy teraz i w stolicy będzie przechodził rehabilitację, na pewno będzie gotowy do gry od początku letniego okresu przygotowawczego.
Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy ponieważ dla mnie jest to ważny krok w moim życiu. Wracam na wypożyczenie do Sosnowca i mam nadzieję, że wrócę do Legii w czerwcu lub lipcu.