Ligue 1: Ważny triumf Lyonu bez Rybusa. Debiut Depaya

W starciu dwóch Olympique'ów lepszy okazał się ten z Lyonu, który umocnił się na czwartej lokacie. Zespół trenera Bruno Genesio ograł rywali 3:1, zaś bohaterem został po raz kolejny niezawodny Alexandre Lacazette, strzelec dwóch goli. W nowym zespole zadebiutował Memphis Depay.

Transfer Holendra z Manchesteru United za około dwadzieścia milionów euro był tematem numer jeden we Francji w ostatnich dniach. Z Memphisem Depayem w Lyonie wiąże się wielkie nadzieje, zaś wizja ofensywnego duetu Depay-Lacazette budzi wyobraźnię. W niedzielę wystarczył geniusz wicelidera klasyfikacji strzelców, który strzelił dwie bramki i został bohaterem. Były zawodnik Czerwonych Diabłów na boisku pojawił się w 79. minucie.

Trener Genesio postanowił na ustawienie z czterema obrońcami, zaś miejsce lewego defensora zajął Jeremy Morel - na ławce rezerwowych usiadł więc Maciej Rybus. Wynik otworzył inny zawodnik ustawiany na lewej stronie boiska, Mathieu Valbuena. Druga połowa to już popis Lacazette'a - dwa trafienia Francuza zostały przedzielone golem Dorii, który dał gościom z Marsylii nadzieję, jednak zaledwie na osiem minut.

Lyon jest czwarty i ma osiem punktów straty do PSG.

Olympique Lyon - Olympique Marseille 3:1 (1:0)

Bramki: Valbuena 43', Lacazette 61', 75' - Doria 67'