Mistrz Polski regularnie wypożycza najzdolniejszych piłkarzy z drużyny rezerw do 1 ligi. W ostatnich dniach trzech zawodników zmieniło barwy klubowe.

Do lidera 1 ligi Chojniczanki Chojnice przeszedł Michał Suchanek. 20-letni pomocnik jesienią rozegrał dziesięć spotkań w trzecioligowych rezerwach, zdobywając w nich dwie bramki.

O kolejnych dwóch wypożyczeniach poinformował portal legia.net. Z Chrobrym Głogów treningi rozpoczął Mateusz Wieteska. Młody stoper zaliczył w tym sezonie dwa występy w Ekstraklasie. Co więcej, zagrał dwadzieścia dwie minuty w meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Trzecim legionistą, który tej zimy zmienił klub, jest Konrad Michalak. 19-letni skrzydłowy uchodzi za wielki talent i w Warszawie wiążą z nim duże nadzieje. Na razie Michalak potrzebuje przede wszystkim regularnej gry. Zapewnić mu to ma wypożyczenie do zaprzyjaźnionego Zagłębia Sosnowiec. W Sosnowcu Michalak nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją, gdyż obecnie przebywa tam aż pięciu legionistów: Robert Bartczak, Arkadiusz Najemski, Konrad Handzlik, Jakub Szumski i Tin Matić. Ponadto, od stycznia, trenerem Zagłębia jest Dariusz Banasik, który przez wiele lat pracował w młodzieżowych drużynach Legii i zna się na szlifowaniu młodych talentów.

Dwóch młodych piłkarzy na wypożyczenie oddał również Lech Poznań. Do 1 ligi trafili Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Pierwszy zasilił szeregi GKS-u Katowice i ma pomóc ekipie Jerzego Brzęczka w wywalczeniu awansu. Z kolei Gumny przez najbliższe pół roku będzie reprezentować barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Warto dodać, że to może być dopiero początek wypożyczania młodych talentów do 1 ligi. Od kilkunastu dni z Pogonią Siedlce trenuje boczny obrońca Legii Jakub Szrek, natomiast młodzieżowy reprezentant Polski Daniel Mikołajewski z Lechii Gdańsk ma trafić do GKS-u Tychy.