PlusLiga: Renesans Resovii! Skra pokonana na Podpromiu

W szlagierowym spotkaniu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii wygrali z PGE Skrą Bełchatów 3:1. Ekipa z Podkarpacia przełamała się po serii porażek, pewnie wygrywając tę prestiżową konfrontację.

Siatkarze Asseco Resovii przeżywali w ostatnim czasie najpoważniejszy kryzys w obecnym sezonie. Trzy ostatnie mecze Pasów zakończyły się porażkami, a klasyk PlusLigi - czyli starcie ze Skrą w Hali Podpromie - było znakomitą okazją do przerwania złej passy. W tym sezonie już raz udało się ekipie Andrzeja Kowala ograć Skrę, w Bełchatowie Resovia triumfowała 3:1.

Podopieczni Phillipe Blaina mogli czuć lekki niedosyt po przegranym finale Pucharu Polski. Z drugiej strony pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów dodało wiatru w żagle bełchatowianom i do Rzeszowa wicelider PlusLigi jechał po trzy punkty.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od przewagi gospodarzy (8:5), ale bełchatowianie szybko odrobili straty (11:11) i przejęli inicjatywę na parkiecie (13:16, 17:20). Skuteczny atak Nikołaj Penczewa zakończył tę partię. O sukcesie gości przesądziło fatalne przyjęcie Resovii. Set upłynął pod znakiem błędów własnych obu ekip.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy (3:0), ale przyjezdni znów szybko odrobili straty (8:8). Dalsza część seta to zacięta walka obu ekip. Jeszcze przy stanie 21:22, bo skutecznym bloku Karola Kłosa przewagę mieli goście, ale cztery kolejne akcje padły łupem podopiecznych Andrzeja Kowala. Dwa szczelne bloki gospodarzy zakończyły tę partię. Drugi set był ciekawszy od pierwszego, obie ekipy popełniły mniej błędów własnych, a o sukcesie gospodarzy przesądziła lepsza gra blokiem i zagrywką.

Najwięcej emocji przyniósł set numer trzy. Tradycyjnie dobrze rozpoczęli go siatkarze Resovii (5:2) i po raz kolejny rywale szybko odrobili straty (5:5). Obie ekipy walczyły punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć zdecydowanej przewagi, a wynik długo oscylował wokół remisu. Odsłonę zakończyła rywalizacja na przewagi, również bardzo zacięta. Wygrali ją 30:28 wicemistrzowie Polski, a do sukcesu przybliżyły ich błędy rywali (dotknięcie siatki przez Mariusza Wlazłego i zepsuta zagrywka Srećko Lisinaca).

Czwarta partia nie miała już takiej dramaturgii. Gospodarze przeważali od początku seta (4:1, 8:3), a w środkowej jego części zbudowali sobie taką przewagę (16:7), że w końcówce mogli kontrolować sytuację. Skrze nie pomogły roszady w składzie, pojawienie się na parkiecie Bartosza Kurka i Michała Winiarskiego. Dwa asy serwisowe Thibault Rossarda i skuteczny atak Gavina Schmitta dały Asseco Resovii decydujące punkty.  MVP: Gavin Schmitt.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 25:22, 30:28, 25:17)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Gavin Schmitt - Damian Wojtaszek (libero) - Dawid Dryja, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard.

PGE Skra: Karol Kłos, Srecko Lisinac, Nikołaj Penczew, Artur Szalpuk, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły - Robert Milczarek (libero) - Bartosz Kurek, Marcin Janusz, Michał Winiarski.

Relacja zakończona

RESOVIA - SKRA 3:1 (20:25, 25:22, 30:28, 25:17) Gavin Schmitt atakiem po skosie kończy mecz!

RESOVIA - SKRA 2:1, 24:16 Thibault Rossard - as serwisowy. Piłka meczowa dla gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 2:1, 21:16 Bartosz Kurek zablokowany.

RESOVIA - SKRA 2:1, 20:15 Gavin Schmitt zaatakował po bloku.

RESOVIA - SKRA 2:1, 19:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

RESOVIA - SKRA 2:1, 19:14 Skuteczny blok Skry.

RESOVIA - SKRA 2:1, 17:11 Kolejny blok Skry. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 2:1, 17:10 Gavin Schmitt zablokowany przez Michała Winiarskiego.

RESOVIA - SKRA 2:1, 15:6 Thibault Rossard - as serwisowy.

RESOVIA - SKRA 2:1, 13:5 Thibault Rossard z lewego skrzydła.

RESOVIA - SKRA 2:1, 12:4 Piotr Nowakowski ze środka.

RESOVIA - SKRA 2:1, 11:3 Gavin Schmitt znów skutecznie.

RESOVIA - SKRA 2:1, 9:3 John Perrin najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili zapunktował zagrywką. Philippe Blain wziął drugi czas.

RESOVIA - SKRA 2:1, 7:2 Artur Szalpuk zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 2:1, 6:2 Gavin Schmitt - as serwisowy. Czas dla trenera Skry.

RESOVIA - SKRA 2:1, 4:1 Przewaga gospodarzy na początku seta.

RESOVIA - SKRA 2:1, 2:0 Thibault Rossard - as serwisowy.

RESOVIA - SKRA 2:1 (20:25, 25:22, 30:28) Niezwykle emocjonujący set padł łupem gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 1:1, 28:28 Zacięta walka na przewagi...

RESOVIA - SKRA 1:1, 26:26 Skuteczna kontra gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 1:1, 25:26 Thibault Rossard zatrzymany blokiem. Nerwowa końcówka trzeciego seta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 25:25 Thibault Rossard dał piłkę setową Resovii! Po chwili Piotr Nowakowski zaserwował w aut.

RESOVIA - SKRA 1:1, 24:24 Karol Kłos zepsuł zagrywkę. Gramy na przewagi.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:24 Efektowny atak Mariusza Wlazłego! Piłka setowa dla Skry.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:23 Piotr Nowakowski zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:22 Dawid Dryja zaserwował w siatkę. Andrzej Kowal poprosił o przerwę.

RESOVIA - SKRA 1:1, 22:20 Gavin Schmitt - as serwisowy. Philippe Blain obejrzał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrami, a po chwili poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 21:20 Mariusz Wlazły przestrzelił zagrywkę, a w kolejnej akcji zerwał atak.

RESOVIA - SKRA 1:1, 19:20 Mariusz Wlazły zaatakował z prawego skrzydła.

RESOVIA - SKRA 1:1, 18:18 Gavin Schmitt tym razem skutecznie.

RESOVIA - SKRA 1:1, 17:18 Gavin Schmitt zablokowany. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 16:16 Walka punkt za punkt w tej części seta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 15:14 Artur Szalpuk z drugiej linii.

RESOVIA - SKRA 1:1, 14:13 Błąd Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 13:11 Marcin Możdżonek - as serwisowy, a w kolejnej akcji John Perrin zablokował Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 1:1, 10:10 Thibault Rossard skończył akcję gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:9 Kolejny w tym secie skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:8 Marcin Możdżonek z krótkiej.

RESOVIA - SKRA 1:1, 7:7 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:4 Mariusz Wlazły - as serwisowy (121 km/h).

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:3 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:2 Philippe Blain poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 4:2 Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem.

RESOVIA - SKRA 1:1, 2:2 Rozpoczął się set numer trzy!

RESOVIA - SKRA 1:1 (20:25, 25:22) Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem! Resovia wyrównała stan meczu!

RESOVIA - SKRA 0:1, 24:22 Zablokowany Artur Szalpuk.

RESOVIA - SKRA 0:1, 23:22 Dotknięcie siatki po stronie gości. Czas dla trenera Skry.

RESOVIA - SKRA 0:1, 22:22 Punkt za punkt w końcówce seta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:22 Zablokowany Fabian Drzyzga.

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:21 Gavin Schmitt znów skutecznie.

RESOVIA - SKRA 0:1, 20:20 Gospodarze odrobili straty. Philippe Blain wziął czas.

RESOVIA - SKRA 0:1, 17:19 Skuteczny atak Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 16:19 Kolejna pomyłka gospodarzy w ataku. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 0:1, 16:18 Srećko Lisinac z przesuniętej krótkiej.

RESOVIA - SKRA 0:1, 15:17 Thibault Rossard pomylił się w ataku i Skra uzyskała dwa oczka zaliczki

RESOVIA - SKRA 0:1, 15:16 Skuteczna kontra bełchatowian.

RESOVIA - SKRA 0:1, 13:13 Z prawego skrzydła zaatakował Mariusz Wlazły.

RESOVIA - SKRA 0:1, 12:11 Skuteczny atak Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 10:10 Skutecznie John Perrin.

RESOVIA - SKRA 0:1, 8:8 Bartłomiej Lemański zaatakował w aut i Skra szybko odrobiła straty z początku seta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 7:5 Artur Szalpuk zablokowany.

RESOVIA - SKRA 0:1, 5:3 Srećko Lisinac z krótkiej. To mocna broń bełchatowian w tym spotkaniu.

RESOVIA - SKRA 0:1, 3:0 Mocne otwarcie drugiego seta w wykonaniu Resovii.

RESOVIA - SKRA 0:1 (20:25) Nikołaj Penczew atakiem z przechodzącej piłki zakończył seta!

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:24 Mariusz Wlazły skutecznym atakiem dał Skrze piłkę setową!

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:23 Zerwany atak Nikolaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 0:0, 19:22 Karol Kłos - as serwisowy. Drugi czas dla Andrzeja Kowala.

RESOVIA - SKRA 0:0, 18:21 Gavin Schmitt pomylił się w ataku.

RESOVIA - SKRA 0:0, 17:20 Skuteczny atak Artura Szalpuka

RESOVIA - SKRA 0:0, 15:18 Srećko Lisinac skutecznie ze środka, ale po chwili Nikołaj Penczew zmarnował zagrywkę.

RESOVIA - SKRA 0:0, 14:17 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 0:0, 13:16 Gavin Schmitt pomylił się w ataku.

RESOVIA - SKRA 0:0, 13:15 Srećko Lisinac ze środka. Skra po raz pierwszy w tym spotkaniu uzyskała dwa oczka zaliczki. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 0:0, 11:11 Wyrównana walka w środkowej części seta.

RESOVIA - SKRA 0:0, 9:7 Skuteczny atak Srećko Lisinaca.

RESOVIA - SKRA 0:0, 8:5 Przewaga gospodarzy na początku meczu.

RESOVIA - SKRA 0:0, 6:4 Mariusz Wlazły zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 0:0, 4:3 Początek meczu przebiega pod znakiem popsutych zagrywek.

RESOVIA - SKRA 0:0, 2:2 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 0:0, 1:1 Rozpoczynamy mecz!

W Hali Podpromie prezentacja obu ekip.

Rozpoczęła się już transmisja meczu w Polsacie Sport. Mecz komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.