Orlen Liga: Bez niespodzianki w Jelczu-Laskowicach

W meczu 18. kolejki Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław wygrały z Atomem Treflem Sopot 3:1. Wrocławianki były faworytkami tego starcia, które rozegrano w hali CSiR w Jelczu-Laskowicach.

Premierowa odsłona miała na początku wyrównany przebieg (11:11). W środkowej części seta, po skutecznych atakach Natalii Mędrzyk i błędach rywalek gospodynie odskoczyły rywalkom (15:11). Sopocianki odrobiły straty dzięki skuteczności Magdaleny Damaske (18:18). W końcówce oglądaliśmy zaciętą walkę, a losy seta rozstrzygnęła walka na przewagi. W niej Andrea Kossanjowa skutecznym atakiem oraz Micha Hancock asem serwisowym zapewniły sukces gospodyniom.

W drugiej partii obie ekipy punktowały seriami. Najpierw przewagę uzyskały gospodynie (7:3, 13:9), ale później do głosu doszły podopieczne Piotra Mateli, które wygrały pięć akcji z rzędu (13:14). Kolejna punktowa seria dała im już pięć punktów zaliczki (15:20). Mocną bronią przyjezdnych była gra blokiem (sześć punktów w tym secie), a kropkę nad "i" postawiła Beata Mielczarek, która obijając blok rywalek ustaliła wynik tej odsłony na 22:25.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gospodyń, które szybko wypracowały sobie przewagę (9:4 - po asie serwisowym Moniki Ptak) i tym razem nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie dystansu.  Wrocławianki pewnie wygrały tego seta 25:16. Przyjezdne nie miały wiele do powiedzenia, aż siedem punktów zdobyły po błędach własnych gospodyń.

W czwartej odsłonie znów oglądaliśmy wyrównaną walkę, a wynik długo oscylował wokół remisu (9:9, 16:16). W końcówce wyraźną przewagę uzyskały wrocławianki. Skuteczne ataki Kaczor i Kossanjowej, as serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej (22:18), pozwoliły gospodyniom odskoczyć na kilka punktów, a atak Megan Courtney zakończył to spotkanie. MVP: Joanna Kaczor.

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:19)

Impel: Andrea Kossanyiova, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock – Agata Sawicka (libero) oraz Katarzyna Konieczna, Izabela Bałucka, Megan Courtney.

Atom Trefl: Natalia Gajewska, Magdalena Damaske, Małgorzata Skorupa, Karolina Goliat, Beata Mielczarek, Justyna Łukasik – Anna Bodasińska (libero) oraz Klaudia Kulig (libero), Martyna Łukasik, Joanna Grzmocińska, Karolina Bednarek, Dominika Mras.

Wyniki pozostałych meczów 18. kolejki Orlen Ligi:

2017-01-28: Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 3:2 (28:26, 25:21, 14:25, 26:28, 15:8)
2017-01-28: KSZO Ostrowiec - Chemik Police 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)
2017-01-28: ŁKS Commercecon Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (25:23, 25:15, 18:25, 25:14)
2017-01-28: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 23:25, 13:25)
2017-01-29: Developres SkyRes Rzeszów - Enea PTPS Piła 3:0 (25:21, 25:17, 25:10)
2017-01-29: Giacomini Budowlani Toruń - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 20:25)