NHL: Metropolitan Division najlepsi w Meczu Gwiazd

Drużyna Metropolitan Division wygrała w Los Angeles Mecz Gwiazd hokejowej ligi NHL. W finale pokonała zespół Pacific Division 4:3. Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) wybrano Wayne'a Simmondsa (Philadelphia Flyers).

Tak jak przed rokiem rywalizowały cztery drużyny reprezentujące każdą dywizję. Spotkania rozgrywano w formule trzech na trzech i trwały po 20 minut. W półfinałach hokeiści Metropolitan Division pokonali Atlantic Division 10:6, a zespół Pacific Division wygrał z reprezentacją Central Division 10:3.

W finale bardziej przykładano się do obrony, bo stawką był milion dolarów do podziału. Po ośmiu minutach to ekipa Pacific Division prowadziła 3:2, ale o jej porażce przesądziły bramki zdobyte w odstępie zaledwie pięciu sekund przez Cama Atkinsona i Simmondsa.

Wcześniej dla Metropolitan Division trafiali Seth Jones i Justin Faulk. Niewidoczne były natomiast jej największe gwiazdy - Sidney Crosby i Rosjanin Aleksander Owieczkin. Dla pokonanych gole strzelili: Joe Pavelski, Connor McDavid i Bo Horvat.

"Najważniejsza była zabawa. Mieliśmy swoje szanse, ale tym razem czegoś zabrakło" - powiedział Owieczkin.

Trenerem Metropolitan Division był legendarny Wayne Gretzky. Początkowo miał nim być szkoleniowiec Columbus Blue Jackets John Tortorella. Musiał jednak zająć się chorym psem swojego przebywającego za granicą syna.