Uniwersjada: Złoto i brąz w snowboardzie dla Polski!

Aleksandra Król (AWF Kraków/F2 Dawidek Team Zakopane) zdobyła w poniedziałek złoty, a Karolina Sztokfisz (Uniwersytet Warszawski/AZS Zakopane) brązowy medal w snowboardowym równoległym slalomie gigancie odbywającej się w kazachskich Ałmatach 28. Uniwersjady.

Blisko podium była w biegu narciarskim na 5 km Ewelina Marcisz (AWF Katowice/MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która zajęła czwarte miejsce. Na szóstym ukończyła rywalizację jej koleżanka z uczelni i klubu Martyna Galewicz. 45. lokata przypadła Katarzynie Sztokfisz, a 55. Magdalenia Czusz (obie AWF Katowice/AZS Katowice).

Uniwersjadowy dorobek polskich sportowców z indeksami w dotychczasowych startach wzrósł tym samym do 161 medali - 48 złotych, 56 srebrnych i 57 brązowych.

W Kazachstanie sześćdziesięciu dwóch biało-czerwonych rywalizować będzie do 8 lutego o medale. W Ałmatach wystąpi w sumie dwa tysiące zawodników z 57 krajów.