PLK: Kolejne zwycięstwo BM Slam Stali

W spotkaniu 17. kolejki PLK koszykarze Trefla Sopot przegrali z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 71:87. Goście znakomicie zaprezentowali się w kolejnym ligowym starciu i podtrzymali passę zwycięstw.

Koszykarze Trefla chcieli zrehabilitować się po klęsce w Zielonej Górze, gdzie ulegli Stelmetowi 78:102. Zawodnicy BM Slam Stali prezentowali się ostatnio dobrze, ograli Polski Cukier Toruń 80:63 i Rosę Radom 82:61. Spotkanie awizowano jako starcie dwóch bardzo doświadczonych graczy: Filipa Dylewicza i Szymona Szewczyka.

Pierwsza kwarta, która miała wyrównany przebieg, toczyła się przy minimalnej przewadze gości. Skutecznie grali Shawn King i Christo Nikołow, to pozwalało koszykarzom BM Slam Stali utrzymywać dystans (6:11, 15:19). Tyler Laser ustalił wynik tej kwarty na 21:22. W drugiej goście osiągnęli już wyraźną przewagę. Gospodarze wyszli co prawda na moment na prowadzenie (25:24), ale przyjezdni szybko opanowali sytuację, przejęli inicjatywę na parkiecie i na przerwę schodzili z przewagą jedenastu punktów, po trafieniu za trzy Nikołowa (34:45).

W drugiej połowie goście utrzymywali kilkunastopunktową przewagę. Koszykarze Trefla grali coraz bardziej nerwowo, a goście nie zwalniali tempa. Na początku trzeciej kwarty trafienia za trzy punkty Aarona Johnsona i Szymona Szewczyka (56:74) odebrały sopocianom nadzieje. W końcówce przyjezdni kontrolowali sytuację i spotkanie zakończyło się wynikiem 71:87.

Najskuteczniejszym graczem ekipy z  Ostrowa Wielkopolskiego był Christo Nikołow, który zdobył 19 punktów. Shawn King dołożył 16 punktów i 16 zbiórek. W drużynie Trefla po 15 punktów wywalczyli Anthony Ireland oraz Piotr Śmigielski.

Trefl Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19)

Trefl: Anthony Ireland 15, Piotr Śmigielski 15, Filip Dylewicz 10, Tyler Laser 7, Artur Mielczarek 7, Nikola Markovic 6, Jakub Karolak 4, Marcin Stefański 4, Grzegorz Kulka 3, Łukasz Kolenda 0, Michał Kolenda 0.

BM Slam Stal: Christo Nikołow 19, Shawn King 16, Aaron Johnson 15, Szymon Szewczyk 10, Kamil Chanas 9, Porter Troupe 5, Tomasz Ochońko 4, Marc Antonio Carter 4, Łukasz Majewski 3, Robert Tomaszek 2.