W decydującym pojedynku, równie zaciętym jak cały trwający od piątku mecz, Fabio Fognini pokonał Guido Pellę 2:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:2. Pięciosetowymi "maratonami" zakończyły się także wcześniejsze spotkanie Carlosa Berlocqa z Paolo Lorenzim oraz rywalizacja deblistów.

 

W nietypowych okolicznościach awans do kolejnej rundy wywalczyli tenisiści Wielkiej Brytanii. Kanadyjczyk Denis Shapovalov został zdyskwalifikowany za trafienie piłką w twarz sędziego w Ottawie. 17-letni zawodnik w geście zdenerwowania uderzył piłkę rakietą i raczej przypadkowo trafił w arbitra. Natychmiast go przeprosił, co nie pozwoliło mu uniknąć wykluczenia, za to zmniejszyło grzywnę nałożoną przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) z 12 do siedmiu tysięcy dolarów.

 

Wcześniej do ćwierćfinału awansowały reprezentacje Belgii, Hiszpanii, USA, Australii, Francji oraz Serbii.

 

Rekordzistami pod względem zwycięstw w Pucharze Davisa są Amerykanie. Po to trofeum sięgali 32 razy, ale po raz ostatni dekadę temu.

 

Wyniki:
  
  Australia - Czechy 4:1
  
  piątek
  Jordan Thompson - Jiri Vesely 6:3, 6:3, 6:4
  Nick Kyrgios - Jan Satral 6:2, 6:3, 6:2
  
  sobota
  Samuel Groth, John Peers - Satral, Vesely 6:3, 6:2, 6:2
  
  niedziela
  Groth - Vesely 6:3, 5:7, 3:6
  Thompson - Satral 7:6 (7-5), 6:2
  
  Japonia - Francja 1:4
  
  piątek
  Taro Daniel - Richard Gasquet 2:6, 3:6, 2:6
  Yoshihito Nishioka - Gilles Simon 3:6, 3:6, 4:6
  
  sobota
  Yuichi Sugita, Yasutaka Uchiyama - Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut
  3:6, 4:6, 4:6
  
  niedziela
  Nishioka - Mahut 1:6, 1:1 - krecz Nishioki
  Uchiyama - Herbert 6:4, 6:4
  
  Niemcy - Belgia 1:4
  
  piątek
  Philipp Kohlschreiber - Steve Darcis 4:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2-7), 6:7 (5-7)
  Alexander Zverev - Arthur de Greef 6:3, 6:3, 6:4
  
  sobota
  Alexander Zverev, Mischa Zverev - Ruben Bemelmans, Joris de Loore
  3:6, 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 3:6
  
  niedziela
  Alexander Zverev - Darcis 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (8-10)
  Mischa Zverev - Bemelmans 5:7, 1:6
  
  Chorwacja - Hiszpania 2:3
  
  piątek
  Franko Skugor - Pablo Carreno Busta 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6 (8-6)
  Ante Pavic - Roberto Bautista Agut 4:6, 2:6, 3:6
  
  sobota
  Marin Draganja, Nikola Mektic - Feliciano Lopez, Marc Lopez
  6:7 (6-8), 7:6 (9-7), 7:6 (7-5), 2:6, 6:4
  
  niedziela
  Skugor - Bautista Agut 1:6, 7:6 (7-4), 3:6, 6:7 (6-8)
  Mektic - Carreno Busta 6:7 (4-7), 1:6, 4:6
  
  Serbia - Rosja 4:1
  
  piątek
  Viktor Troicki - Karen Chaczanow 6:4, 6:7 (3-7), 6:3, 1:6, 7:6 (8-6)
  Novak Djokovic - Daniił Miedwiediew 3:6, 6:4, 6:1, 1:0 - krecz Miedwiediewa
  
  sobota
  Troicki, Nenad Zimonjic - Konstantin Krawczuk, Andriej Kuzniecow
  6:3, 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:4 
  
  niedziela
  Dusan Lajovic - Krawczuk 6:3, 4:6, 6:3
  Zimonjic - Miedwiediew   walkower Zimonjica
  
  USA - Szwajcaria 5:0
  
  piątek
  Jack Sock - Marco Chiudinelli 6:4, 6:3, 6:1
  John Isner - Henri Laaksonen 4:6, 6:2, 6:2 7:6 (7-1)
  
  sobota
  Sock, Steve Johnson - Laaksonen, Adrien Bossel 7:6 (7-3), 6:3, 7:6 (7-5)
  
  niedziela
  Sam Querrey - Bossel 6:3, 7:5
  Johnson - Antoine Bellier 6:4, 6:3
  
  Argentyna - Włochy 2:3
  
  piątek
  Guido Pella - Paolo Lorenzi 3:6, 3:6, 3:6
  Carlos Berlocq - Andreas Seppi 1:6, 2:6, 6:1, 6:7 (6-8)
  
  sobota
  Berlocq, Leonardo Mayer - Simone Bolelli, Fabio Fognini 
  6:3, 6:3, 4:6, 2:6, 7:6 (9-7)
  
  niedziela
  Carlos Berlocq - Paolo Lorenzi 4:6, 6:4, 6:1, 3:6, 6:3
  
  poniedziałek
  Guido Pella - Fabio Fognini 6:2, 6:4, 3:6, 4:6, 2:6
  
  Kanada - Wielka Brytania 2:3
  
  piątek
  Denis Shapovalov - Daniel Evans 3:6, 3:6, 4:6
  Vasek Pospisil - Kyle Edmund 6:4, 6:1, 7:6 (7-3)
  
  sobota
  Daniel Nestor, Pospisil - Dominic Inglot, Jamie Murray
  6:7 (1-7), 7:6 (7-3), 6:7 (3-7), 3:6
  
  niedziela
  Pospisil - Evans 7:6 (7-3), 6:4, 3:6, 7:6 (7-5)
  Shapovalov - Edmund 3:6, 4:6, 1:2 - dyskwalifikacja Shapovalova