Glik strzelił kolejnego gola w Ligue 1! Wygrana AS Monaco

AS Monaco pokonało na wyjeździe Montpellier HSC 2:1 w meczu 24. kolejki Ligue 1. Duża w tym zasługa Kamila Glika, który strzelił jednego gola. Czerwono-Biali podtrzymali dobrą passę, wygrywając z MHSC czwarty mecz z rzędu.

Glik otworzył wynik w 16. minucie. Obrońca AS Monaco posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Thomasa Lemara z rzutu wolnego. Przy okazji Geoffrey Jourdren trafił go w głowę, jednak nie zrobiło to większego wrażenia na Polaku, który szybko doszedł do siebie i kontynuował grę.

Kibice na Stade de la Mosson obejrzeli jeszcze dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 2:1, co umocniło ich na pozycji lidera Ligue 1. Zwycięstwo AS Monaco mogło być efektowniejsze... W drugiej połowie Kylian Mbappe także trafił do siatki, jednak sędzia nie uznał gola, bo dopatrzył się spalonego. Tymczasem powtórki pokazały, że 18-latek zdobył prawidłową bramkę.

Dla Glika było to czwarte trafienie w Ligue 1. W jego drużynie bardziej skuteczni są tylko Radamel Falcao, Valere Germain, Thomas Lemar, Guido Carrillo, Gabriel Boschilia, Fabinho i Bernardo Silva.

Montpellier HSC - AS Monaco 1:2 (0:2)

Bramki: Hilton 47 - Kamil Glik 16, Kylian Mbappe 20

Czerwona kartka: Jemerson (88, AS Monaco, za drugą żółtą)