Dominacja Holendrów na 5000 m, 8. tytuł Kramera

Sven Kramer po raz ósmy w karierze został mistrzem świata na dystansie 5000 m. W czwartek w południowokoreańskim Gangneung wyprzedził innego holenderskiego panczenistę Jorrita Bergsmę oraz Nowozelandczyka Petera Michaela. Polacy nie startowali.

W rywalizacji na 5000 m Kramer zwyciężał w igrzyskach olimpijskich w Vancouver i Soczi, zaś 11 lat temu w Turynie przegrał tylko z Amerykaninem Chadem Hedrickiem.

Pierwszego dnia MŚ na olimpijskim torze w Gangneung odbył się też wyścig kobiet na 3000 m. Zwyciężyła Holenderka Ireen Wuest, a Katarzyna Woźniak zajęła 17. miejsce.

W programie zawodów na piątek jest m.in. 500 m z Arturem Wasiem oraz rywalizacja drużynowa ze Zbigniewem Bródką, Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim. Na swym koronnym dystansie 1500 m Bródka, mistrz olimpijski z Soczi, startować będzie w niedzielę.