MŚ w biathlonie: Złoto Koukalovej, najlepsza z Polek na 38. miejscu

Polki słabo spisały się w sprincie na 7,5 km biathlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen. Najlepsza z nich Magdalena Gwizdoń zajęła 38. miejsce. Pierwszy w karierze złoty medal w konkurencji indywidualnej zdobyła Czeszka Gabriela Koukalova.

Drugie miejsce w Austrii zajęła Niemka Laura Dahlmeier, która utrzymała niewielkie prowadzenie nad Czeszką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Brązowy medal zdobyła Francuzka Anais Chevalier. Cała trójka strzelała bezbłędnie.

Koukalova, która odniosła piąte zwycięstwo w PŚ w tym sezonie, a 17. w karierze, miała już złoty medal MŚ - w 2015 roku w fińskim Kontiolahti zajęła pierwsze miejsce w sztafecie mieszanej. W tej samej imprezie zdobyła też srebro w biegu indywidualnym na 12,5 km.

Gwizdoń miała dwa niecelne strzały, podobnie jak sklasyfikowana na 39. pozycji Monika Hojnisz. Obie zawodniczki były o ponad półtorej minuty wolniejsze od Koukalovej i z taką stratą ruszą w biegu na dochodzenie na 10 km. Krystyna Guzik była 53., a Kinga Mitoraj uzyskała 67. wynik i nie zakwalifikowała się do niedzielnych zmagań.

Dahlmeier ma już dwa medale w dwóch startach w tegorocznej edycji MŚ. W czwartek zwyciężyła w sztafecie mieszanej. Ma też duże szanse na podium w biegu na dochodzenie - na trasę ruszy cztery sekundy po Koukalovej, a z ponad 20 s przewagi nad Chevalier.

Niedługo przed rozpoczęciem sprintu z listy startowej skreślona została Jekaterina Głazyrina. Jest jedną z biathlonistek wymienionych w raporcie McLarena, opisującym kulisy dopingu w Rosji, w związku z czym Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) zdecydowała się tymczasowo wykluczyć ją z imprez międzynarodowych.

W sobotę o 14.45 w sprincie na 10 km rywalizować będą mężczyźni.

Wyniki:

1. Gabriela Koukalova (Czechy) 19.12,6 (0 karnych rund)
2. Laura Dahlmeier (Niemcy) strata 4,0 s (0)
3. Anais Chevalier (Francja) 25,1 (0)
4. Lisa Vittozzi (Włochy) 25,3 (0)
5. Federica Sanfilippo (Włochy) 31,9 (0)
6. Vanessa Hinz (Niemcy) 37,9 (0)
7. Marie Dorin Habert (Francja) 42,8 (1)
8. Anastazja Kuzmina (Słowacja) 44,0 (1)
9. Celia Aymonier (Francja) 53,9 (1)
10. Anastazja Merkuszyna (Ukraina) 55,3 (0)
...
38. Magdalena Gwizdoń (Polska) 1.43,8 (2)

Relacja zakończona

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy za uwagę!

Złoty medal zdobyła Gabriela Koukalova, srebro dla Laury Dalhmeier! Ostatnie miejsce podium zajęła Anais Chevalier!

Tuż za nią, na 39. miejscu, Monika Hojnisz

Najlepsza z Polek - Magdalena Gwizdoń - na 38. lokacie

Krystyna Guzik na odległym 53. miejscu...

Czeszka przekracza linię mety z zapasem czterech sekund! Czy którakolwiek z rywalek jest w stanie wydrzeć jej złoty medal?

Koukalova doskonale łączy bieg ze strzelaniem. Utrzymuje przewagę nad Niemką

Koukalova na drugim strzelaniu! Czeszka się nie pomyliła i ma dziesięć sekund przewagi nad Dahlmeier

Kinga Mitoraj na pierwszym strzelaniu! Bezbłędna próba młodej Polki!

Pierwsze strzelanie Koukalovej! Pięć na pięć

Wyczerpana Vittozzi pada na mecie. Kończy tuż za Chevalier

Dahlmeier dokłada jeszcze prawie pięć sekund przewagi i kończy bieg! Dwadzieścia jeden i pół sekundy przed Chevalier!

Szesnaście i pół sekundy przewagi Laury Dahlmeier! Niemka zachowała dużo sił na końcówkę!

Wystartowała jedna z faworytek - Gabriela Koukalova

Lisa Vittozzi również dziesięć na dziesięć! Goni Niemkę Dahlmeier

Laura Dahlmeier póki co bezbłędna! Dziesięć na dziesięć i medal coraz bliżej!

Jedno pudło Krystyny Guzik, a mogło być tak pięknie!

10 na 10 Vanessy Hinz! Niemka z szansami na medal

Magdalena Gwizdoń na mecie. Póki co dziewiętnasty czas

Szybkie i poprawne strzelanie Lisy Vittozzi. Włoszka potrzebowała około dwóch sekund na oddanie strzału

Laura Dahlmeier na strzelnicy. Zabójcza precyzja Niemki

Świetne, szybkie strzelanie Krystyny Guzik! 5 na 5!

Doskonałe strzelanie Vanessy Hinz!

Drugie strzelanie Magdaleny Gwizdoń. Chwila dekoncentracji i aż dwa pudła...

Trzy fatalne pudła Domrachevej!

Świetne strzelanie w wykonaniu Celii Aymonier! Francuzka biegnie po dobry wynik!

Gwizdoń 5/5! Brawo Magda

Gwizdoń strzela na leżąco!

Daria Domracheva bezbłędna! Włącza się do walki o medale

Świetnie prezentuje się Chevalier z Francji!

Kuzmina przegrała z Habert! Makarainen na pewno bez medalu

Monika Hojnisz i kolejny błąd! Ciężko będzie to odrobić, jak na razie 8/10 na strzelnicy

Na razie na prowadzeniu Kuzmina

Makarainen również bezbłędna!

Kuzmina popełniła błąd już przy pierwszej próbie! Habert bezbłędnie w pozycji stojącej. Ogromne emocje na trasie.

Aż trzy pudła Laukkanen!

Monika Hojnisz z jednym błędem na strzelnicy

Makarainen nie trafiła dwa razy! To chyba przekreśla jej szanse na medal

Jeden błąd Francuzki

Marie Dorin Habert i pierwsze strzelanie dzisiejszego dnia!

Na starcie Monika Hojnisz. Z trójki naszych najlepszych zawodniczek, Hojnisz w sprincie czuje się najgorzej. Być może dzisiaj uda jej sie zmienić tę opinię.

Wystartowała także Finka Kaisa Makarainen

I już kolejne biathlonistki ruszają do walki.

Startujemy! Francuzka Marie Dorin Habert ruszyła na trasę

Pierwsza z Polek Monika Hojnisz pojawi się na trasie jako dziewiąta zawodniczka.

Dziś odbędzie się bardzo nietypowy wyścig! Praktycznie przez cały bieg towarzyszyć będą nam ogromne emocje, ponieważ kandydatki do triumfy zostały porozrzucane po całej liście startowej. Z numerem 1 wystartuje Marie Dorin Habert - zwyciężczyni sprzed 2 dwóch lat. Ostatnia na trasie pojawi się Tiril Eckhoff, która broni tytułu wywalczonego rok temu.

Na chwilę przed startem wyścigu zawieszona została Rosjanka Jekaterina Głazyrina. Jest podejrzewana o zażywanie niedozwolonych substancji!

Głazyrina zawieszona za doping

W piątkowych zawodach na starcie staną trzy Polki: Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń oraz Monika Hojnisz

Transmisja z zawodów już za pare chwil oczywiście na naszych antenach!

MŚ w biathlonie: Transmisja sprintu kobiet w Polsacie Sport