Serie A: Wielki Zieliński! Gol Polaka, zwycięstwo Napoli

Piotr Zieliński odgrywa coraz większą rolę w barwach SSC Napoli! Zespół z Neapolu wrócił na fotel wicelidera Serie A po zwycięstwie nad Genoą, zaś pierwszą z dwóch bramek zdobył Polak, dla którego było to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie.

Trzy bramki i sześć asyst, udział przy ośmiu bramkach w ostatnich dziesięciu meczach. Piotr Zieliński to kluczowa postać drugiej linii bramkostrzelnego Napoli, które w Serie A jest niepokonane już ponad trzy miesiące. Podopieczni Mauricio Sarriego wrócili na miejsce wicelidera po zwycięstwie 2:0 nad Genoą.

Pierwsza połowa nie przyniosła gola na Stadio San Paolo, zaś kibice bramkostrzelnych gospodarzy mogli poczuć pewien niepokój. Ten został rozwiany tuż po przerwie przez Piotra Zielińskiego, który po akcji indywidualnej Driesa Mertensa "zebrał" piłkę na piętnastym metrze od bramki Eugenio Lamanny i sprytnym strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik.

Napoli złapało większy luz w grze, zaś wynik w 68. minucie ustalił reprezentant Włoch, Emanuele Giaccherini. Goście z Genui oddali zaledwie trzy strzały w światło bramki Pepe Reiny. 90 minut na ławce rezerwowych po raz kolejny spędził Arkadiusz Milik, który na powrót na boisko po kontuzji musi jeszcze poczekać.

SSC Napoli - Genoa CFC 2:0 (0:0)

Bramki: Zieliński 50', Giaccherini 68'

Napoli: Reina; Maggio, Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Zieliński, Diawara, Hamsik (Allan 75'); Giaccherini (Rog 73'), Mertens (Pavoletti 78'), Insigne

Genoa: Lamanna; Munoz, Burdisso, Gentiletti (Orban 19'); Lazovic, Veloso (Cataldi 39'), Hiljemark, Laxalt; Rigoni, Simeone, Palladino (Taarabt 58')

Żółte kartki: Rog (Napoli) - Orban, Burdisso (Genoa)