Kolejne zwycięstwo Realu Madryt

Real Madryt pokonał na wyjeździe Osasuną 3:1 w meczu 22. kolejki La Liga. Gole dla zwycięzców strzelili Cristiano Ronaldo, Isco oraz Lucas Vazquez.

Estadio El Sadar w Pampelunie nie był w ostatnich latach najłatwiejszym terenem dla Realu Madryt. Trzeba oczywiście zauważyć, że "Królewscy" potrafili wygrać tam choćby 5:1, ale pomijając ten wynik, mecze były raczej wyrównane. Osasuna słabo spisuje się w tym sezonie, ale na takie spotkanie na pewno była podwójnie zmotywowana. Gospodarzom od początku szło nieźle, lecz i tak to goście objęli prowadzenie.

Do siatki trafił Cristiano Ronaldo, choć pozycji nie miał wcale łatwej. Można mieć wątpliwości, czy Salvatore Sirigu nie mógł zachować się lepiej... Kilka minut później Osasuna zaskoczyła dużo bardziej utytułowanego przeciwnika. Wystarczyło złe zagranie Danilo, by Juan Rafael Fuentes jednym podaniem wyprowadził Sergio Leona na sytuację sam na sam z Keylorem Navasem. 28-latek nie spanikował i ładną podcinką zdobył bramkę na 1:1.

Goście pozwalali rywalom na sporo, lecz koniec końców zyskali to, po co przyjechali. W drugiej połowie dobrym wejściem w pole karne popisał się Isco i ładnym strzałem wyprowadził Real na prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Lucas Vazquez, który wykorzystał dobre podanie Marcelo oraz sprytne zachowanie Ronaldo. Trzeba przyznać, że podcinka była równia efektowna jak ta Leona w pierwszej połowie.

Wobec takiego wyniku "Królewscy" mają punkt więcej niż FC Barcelona i aż dwa spotkania zaległe.

Osasuna - Real Madryt 1:3 (1:1)

Bramki: Leon 33 - Ronaldo 24, Isco 62, Lucas 90+3.

Osasuna: Sirigu - Bonnin (15 Garcia), Oier, Vujadinovic, Fuentes (53 Clerc) - Berenguer, Fausto, Causic, Romero - Leon, Riviere.

Real: Navas - Danilo (57 James Rodriguez), Ramos, Varane, Nacho, Marcelo - Modric, Casemiro, Isco (88 Kovacic) - Ronaldo, Benzema (72 Lucas).

Żółte kartki: Fuentes, Fausto, Causic - Modric, James Rodriguez.