Uraz Winiarskiego. Siatkarza PGE Skry czeka kolejna przerwa (WIDEO)

Spotkania 21. kolejki PlusLigi pomiędzy Lotosem Treflem Gdańsk i PGE Skrą Bełchatów (2:3) nie będzie najlepiej wspominał Michał Winiarski. Przyjmujący bełchatowian już w pierwszym secie musiał zejść z boiska z powodu ostrego zespołu bólowego kręgosłupa.

W pierwszym secie spotkania 21. kolejki PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów, przy stanie 13:11 dla gospodarzy, parkiet musiał opuścić przyjmujący bełchatowian Michał Winiarski. Jak się okazało przyczyną był ostry zespół bólowy kręgosłupa.

Podobnego urazu Winiarski nabawił się w trakcie trzeciego seta meczu Polska - Iran (3:2) podczas II fazy grupowej mistrzostw świata 2014. Przyjmujący biało-czerwonych poczuł wówczas ból w plecach i musiał zostać zmieniony. Po kilku dniach zdołał jednak wyleczyć tę kontuzję i wspomóc reprezentację w  kluczowych meczach turnieju.

Problemy z kręgosłupem prześladowały Winiarskiego również w poprzednim sezonie, który prawie w całości przeznaczył na leczenie kontuzji. Przeszedł wówczas operację, która na dłuższy czas wykluczyła go z gry. Tym razem przerwa w treningach ma potrwać prawdopodobnie cztery - pięć dni.