MP w biegach narciarskich: Wygrane Burego i Kubińskiej

Dominik Bury (MKS Istebna) wygrał w niedzielę rywalizację na dystansie 10 km techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozegranych na Kubalonce. Wśród kobiet pięciokilometrową trasę najszybciej pokonała Kornelia Kubińska (AZS AWF Katowice).

Biegacze mieli do pokonania trzy okrążenia po 3,33 km. Bury 31,3 wyprzedził Jana Antolca (AZS AWF Katowice). Trzeci był Michał Skowron (MKS Karkonosze Jelenia Góra). Do zwycięzcy stracił 45,8 sek. Sklasyfikowanych zostało 36 zawodników.

Panie do pokonania miały dwa okrążenia po 2,5 km. Przewaga Kubińskiej nie podlegała dyskusji. Od drugiej na mecie Urszuli Łętochy (LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany) była szybsza o 51,6 sek., a od trzeciej Izabeli Marcisz (SS Prządki Ski Korczyna) o 1.21,8. Sklasyfikowanych zostało 36 biegaczek.

W sobotę na Kubalonce rywalizowano w sprintach techniką dowolną. Zwyciężyli Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) i Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

„Myślę, że to był dobry trening i dobry sprawdzian przed mistrzostwami świata w Lahti. Widać, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Pokazaliśmy tutaj z chłopakami z naszej grupy na co nas stać, wszystko jest dobrze poukładane i idzie to do przodu. Wiadomo, że rywalizacja na arenie międzynarodowej jest trochę +cięższa+ niż w Polsce, ale mam nadzieję, że uzyskamy dobry efekt” – powiedział po sprincie Staręga.

Skinder przyznała, że jest zaskoczona swoim wynikiem. „Nie spodziewałam się takiego rezultatu. Nie myślałam nawet o pierwszej trójce. Zdecydowanie najbardziej jestem zadowolona z tego biegu finałowego, jednak ćwierćfinał również dobrze pobiegłam” – powiedziała po zawodach.